NBA Günlükleri

D’Angelo Russell’a göre Lakers’ın gelişim sürecinin duraksama sebebi; Kobe Bryant

Geçtiğimiz tüm sezonu Kobe’ye jubile yapmaya adayan Lakers, sezonu oldukça kötü geçirdi ve bitirdi.( son maçtaki Kobe şovu hariç) Şimdi kulüp işleri tekrar yoluna koymaya çalışıyor. Takıma eklenen yeni parçalar,genç ve dinamik oyuncular ve oldukça iyimser,güzel insan yeni koç Luke Walton ile beraber gelecek için ümitler artmış durumda. Fakat D’Angelo’ya göre bu yenileme ve geliştirme çalışması geçen sezon başlayabilirdi. Tabi Kobe olmasaydı!
Geçtiğimiz günlerde LosAngeles Times’a röportaj veren Russell ” Geçen sezon Kobe’nin senesiydi. O bunu haketti. Bizde elimizden gelen herşeyi yaptık. Bütün beklentileri karşılamaya çalıştık. Kobe’ye ve insanlara bütün sezonu bir masal gibi geçirtmek için oldukça çalıştık. Şimdi Kobe’nin jübilesini unutup kendi gelişimimize yoğunlaşmamız gerek. Ve evet biz buna hazırız” dedi.Bu sözler haylaz-sevimsiz guardımız için oldukça nazik ve dikkatle kurulmuş cümleler. Fakat kendisi aynı nezaketi eski teknik heyeti için gösteremiyor.
“Yaşadığım herşey benim için oldukça yeni. Ve bana yol göstermesi gereken kişiler bu konuda hiçbirşey yapmadılar” diyor D’Angelo.
Eski koçları Byron Scott ile oldukça sıkıntılı günler geçirdikten sonra şimdi genç koçları Luke Walton ile kendine geleceğine inanıyor. “Eğer lige bu sezon,bu yeni yapılanmaya gelmiş olsaydım durum geçen sezonki kadar zor olmazdı.” diyor ve bir itirafta bulunuyor “Hatta Kobe bile olsa o kadar zor olmazdı. Yeni teknik heyet burdaki atmosferi oldukça değiştirdi. Eski hocalarımızdan daha iyiler demiyorum bile. Sadece şu anki atmosfer ve getirilen mantelite sadece kazanmak üzere kurulu.”
Acaba bu yeni mentalite Lakers’a bu sezon başarı getirmeye yetecek mi? Şu an Lakers taraftarları için kesin olan tek şey takımın renkleri ” altın sarısı ve mor”.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir