NBA Günlükleri

Derrick Rose’un duruşmasında yargıç davacının ismini açıklamasını istedi !

26 Ağustos 2013’te bir kadına toplu tecavüz ettikleri iddiasıyla 4 Ekim’de hakim karşısına çıkacak olan Rose ve arkadaşlarının davasında önemli bir gelişme yaşandı. Davaya bakan yargıç suçlamada bulunan kadının adını açıklamasını talep etti. California bölge savcısı Michael W. Fitzgerald “ Konu ile ilgili kanun apaçık ortada.Suçlamada bulunan bayan kimliğini açıklamak zorunda.”

Davacı kadın davacı ismi olarak Jane Doe ismini kullanıyor. Yargıç mahkemenin başlaması için kendi adını açıklaması gerektiğini söyledi.Bu kuralın herkes açısından daha adil olduğu düşünülüyor.

Rose ve kimliği belli olmayan bayan yaklaşık 3 sene tecavüz olayı olmadan görüşmeye başlamışlardı.2013 yılındaki olaydan sonra kadın geçtiğimiz sene Rose’u ve 2 arkadaşını dava etti. Jane Doe adını kullanan davacı Rose ve arkadaşlarının kendisine zorla uyuşturucu kullandırıp tecavüz ettiklerini iddia etti.

Duruşma 4 Ekim’de. İki tarafta kendilerini savunmak için salonda olacaklar. Derrick Rose 20 Eylül’de attığı twitinde davacı kadından sıkıldığını, kendisini yalan haberlerle medyanın önüne attığığını ve gerçek kimliğini açıklamasını istediğini söyledi.

Rose’un avukatları davacının daha önce farklı iki NBA yıldızı dahil olmak üzere başka sosyetik insanlarla da  cinsel ilişkiye girdiğini kanıtlamaya çalışıyor.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir