NBA Günlükleri

Paul George,Lebron ile kapışmaya hazır

Geçtiğimiz günlerde Paul George sosyal medyada olimpiyat madalyasını ısırırken ki fotoğraflarını paylaşmaştı. O an hayatındaki dönüm noktalarından biriydi. Amerika takımı için bu görevi başarıyla tamamlamak demek, kötü günlerini geride bırakmak ve eski vucüduna kavuştuğunu tamamen anlamak demek onun için. Bir önceki olimpiyat için oynadığı hazırlık maçında ayağını nasıl kırdığını hepimiz hatırlıyoruz. Bunların hepsini geride bırakıp oyununu elit oyuncular arasına soktuğunun kanıtıdır o altın madalyayı ısırmak.
George şimdi İndiana Pacers’a konsantre olmuş durumda. Ayağı kırılmadan önce kariyer planında ne varsa tekrar onu elde etmek için geri dönüşü gerçekleştirdi.
Uzun bir zamandır doğu konferansındaki oyuncular için Lebron James aşılmaz bir oyuncu ve eşik durumunda. Fakat buna karşı gelebilecek son ayakta kalan adamlardan biri İndiana’ın son iki Doğu finalinde yer alan ve Lebron’u ve krallığını yerle bir edip şampiyonluğu alabileceğini düşünen Paul George, kesinlikle bu konuda kendisine güveniyor.
“Açıkçası kendimi ve takımımı onlarla başa baş çekişebilecek durumda görüyorum. Biz Doğu’dayız ve Lebron’un takımıyla beraber 1 numara olabiliriz.” diyor George.2013-2014 senesinde İndiana sezonu en iyi yerde bitirmişti. Bu durum tam da Paul George ayağını kırmadan önceki yazdı. ” Tek istediğim oraya,konferans finallerine geri dönebilmek. Kendime güveniyorum.Yapabileceğim şeylere güveniyorum” diye ekliyor.
George’un Lebron’la olan önceki playoff eşleşmelerindeki kapışmaları onu yıldızlık mertebesine yükseltti fakat bu ikili arasındaki durum hiçbir zaman bir derbi havasında geçmedi. Çünkü George henüz hiç kazanamadı. Fakat geçtiğimiz 2 sezon George’a yeni özellikler kattı. Şimdi neler yapabileceğini daha iyi biliyor. ” Onunla eşleştiğim zamanlar kendi kendime -bunu yapabilir,şimdi bunu yapacak- diyordum devamlı.” James hakkında bunları söylüyor George ve devam ediyor ” Eskiden onunla karşılaştığımız serilerde onun yenmem gerekmiyordu. O NBA’deki en iyi oyuncu olmalı. Onunla sadece birazcık kapışmaya çalışıyordum. Neyle karşı karşıya olduğumu biliyorum. Fakat şimdi zamanı geldi. Hazırım. Senin için hazırım Lebron. Bende artık bir veteren oyuncuyum. Sen beni tanıyorsun bende seni. Hadi bu senede buluşup şu işi bitirelim” diye meydan okuyor Paul.
Bu meydan okuma ne kadar akıllıca bilemiyorum ama NBA’in yeni meydan okumalara,yeni kapışmalara ihtiyacı var. Çok güzel hareketler bunlar.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir