NBA Günlükleri

Stephen Curry Kaepernick olayı hakkında konuştu

NFL takımlarından San Fransisco 49ers quarterbacki Colin Kaepernick’in takımının seson açılışında Amerikan milli marşısının çalındığı sırada ayağa kalkmayıp dizinin üzerine çökmesi gündeme bomba gibi oturdu. Kaepernick Amerika devletinin insanlara sadece renkleri yüzünden kötü davrandığını ve siyahi insanları aşağıladıklarını ve saygı göstermediklerini düşündüğü için Amerikan bayrağına ve marşına saygı göstermeyeceğini söyleyerek bundan sonraki milli marşlardada ayağa kalkmayacağını ekledi.
Tabi ki bu olay diğer afro- amerikan NFL ve NBA oyuncularına da soruldu.
Stephen Curry konu ile alakalı konuşan yıldızlarımızın başında.Fox Sports’un röportajında Curry’e Kaepernick olayı , olayı destekleyip desteklemeyeceği ve NBA oyuncularının aynı şekilde davranıp davranmayacağı soruldu. Curry’nin Kaepernick’e desteği tam fakat milli marş sırasında ayakta kalacağını söylüyor. ” Ben ayakta kalmaya devam edeceğim. Aslında bakarsanız yaptığı bu hareketle gazilere veya orduya saygısızlık etmiyor. Kendisi daha cok sosyal bir mesaj vermek istiyor. Adalet için birşeyler yapıyor kendi tarzında. Bende bundan önce birçok kez bu tip konulara dahil oldum. Kendimce kendi halkımı ve özellikle afro-amerikalıları nasıl daha iyiye götürürüz diye çalışmalarda bulundum. Fakat milli marş sırasında eğilmek benim yapacağım birşey değil ama bu demek değilki kendisini desteklemiyorum. ” diyor Curry.
Curry’e eleştirilerin üstünesinden gelmek ne kadar zor diye sorulduğunda , bunun bir süre önce öğrendiği birşey olduğunu söylüyor.
“Öncelikle kendinize karşı dürüst olmalısınız. İki tarafında konu hakkında kendine göre haklı olduğu noktalar olduğunu anlamak gerek ve bu tip olayların sonuçlarına katlanmak gerek. Aynı Kaepernick’in yaptığı gibi. Benim fikirlerim herkesi memnun etmeyebilir ama zaten Amerika bu işte. Bazıları Karpernick’e katılır,bazıları katılmaz. Fakat ortak nokta yapılması gereken değişikliklerin olması gerektiği”

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir