NBA Günlükleri

Steve Kerr Durant’i nasıl kullanacağına dair ipuçları vermeye başladı

“Geleneksel olmayan bir tarzda Kevin Durant çok iyi bir pota altı savunmacısı. Bize karşı 4 numara oynadığı zamanlar inanılmazdı. Bir çok kez blok yaptı ve pota yakınlarından bir çok kez sayı buldu. Yani evet, Durant bizim için çok fazla 4 numara oynayacak” – Steve Kerr

Bu yaz Kevın Durant’i kadrosuna katarak basketbol dünyasında büyük ses getiren Golden Stade Warriors Durant’i 3 numara mı oynatacak yoksa 4 numara mı oynatacağı konusunda herkes çok meraklı.

Kevin Durant’in geçen sezon Oklahoma formasıyla Warriors’a karşı bazı bölümlerde 4 numarada oynadığını biliyoruz.Nitekim Kevin Durant 4 numarada çok önemli işler yaptı.İbaka’nın yapması gereken savunma sertliğini Kevin Durant yaptı.

Durant GSW’ye karşı 4 numara oynadığında gerçekten zor anlar yaşatmıştı fakat bilinmesi gereken bir şey var.Koç Stece Kerr hiçbir maçı savunma yaparak kazanmıyor.Olağan üstü hücum silahları var ve onları kullanarak maç kazanmayı hedefleyecektir.

Stece Kerr’in 4 numara rotasyonu oldukça genişlemiş durumda.O pozisyonda Draymond Green,Kevin Durant,David West,Zaza Paculia oynayabilir durumda.Steve Kerr’in elindeki opsiyonlar arasında Green’i 3 numara veya 5 numara’ya çekme imkanıvar.Zaza Paculia’yı 5 numara’da oynatabilir.Bu kadar çok opsiyonlu oyuncular varken nasıl bir kadroyla maça çıkacağını ve Kevın Durant’ı hangi pozisyonda ve nasıl kullanacağı,alacağı verim tüm NBA sevenler tarafından merakla bekleniyor.

Haber: Caner Kocabıyık

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

One Comment

  1. Oz

    3 Eylül 2016 at 22:59

    Emeğinize sağlık ama Zaza Pachulia’nın 4 numara oynaması nasıl mümkün bu hızlanan oyunda…hani 3 ya da 4 ek denenmesi bile zor ayakları yavaş.adam açık ve net pivot zaten…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir