NBA Günlükleri

Warriors’ın yıldızları bu sezon daha çok dinlencek !

Golden State Warriors geçen sezondan ders almış gözüküyor. Çünkü başa Curry ve Green olmak üzere takımdaki oyuncular bazı şeylerin farkına vardı. Geride baktığımız sezon boyunca +72 galibiyet için normal sezon son maçına kadar asılan Warriors playofflarda oldukça bitkin gözükmüşlerdi. Acaba finalde seriyi 3-1’den kaybetmelerinin sebebi bu muydu ? Muhtemelen tek sebep bu değildi veya ilk sebeplerden biri de değildi.

Bu sezon yapacakları değişikliklere bakacak olursak apaçık ortadaki takım yöneticileride 73 galibiyeti zorlamak şampiyonluğu kaybettiren nedenlerden biri.
Takım yöneticilerinden Bob Myers bunu açıkça ortaya koymuş. Bu sezon takımdaki oyuncuların daha çok dinleceğini söylüyor.
Yıldızlar bu sezon kopan maçların son periyodlarında kenarda oturacaklar. Bazen 5 gecede 3-4 maç oynuyorlar. Özellikle 2 gece üst üste yapılan maçlarda – hele ki deplasman turları – oyuncular zorlanıyorlar.

Gregg Popovich’in yıllardır yıldızlarını bu şekilde koruduğunu,dinlendirdiğini biliyoruz. Şimdi uygulama sırası Steve Kerr’de.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir