NBA Günlükleri

Doc Rivers, Trump’ın iyi bir başkan olacağına inanıyor

Doc Rivers’ın daha önce süper bilyoner Donald Sterling ile çalıştığını ve bu birlikteliğin iyi bitmediğini biliyoruz. Buna rağmen tecrübeli koç geçtiğimiz günlerde ABD başkanı seçilen bir başka süper bilyoner Donald Trump’ın bir şansı hakkettiğini düşünüyor.

Espn’den Andrew Han’a konuşan Clippers koçu, her ne kadar seçimlerin istediği gibi gitmediğini söylese de, Trump’ın başkan seçilmesinden endişe duymadığını belirtti. Clippers’ın Portland Trail Blazers’ı 111-80 yendiği maçtan sonra mikrofonlara konuşan Rivers:

“Kişisel olarak Donald Trump’ı tanıyorum. Kendisiyle golf oynamışlığım var ve o münasebetle kendisini tanıyorum. Kimsenin kötülük yapmak için başkan olmak isteyeceğini düşünmüyorum. Sonuçta o seçimleri kazandı. Bana kalırsa ona bir şans verelim ve neler yapabileceğini görelim.” sözlerini sarf etti.

Perşembe günü maçtan önce de seçim sistemine güvendiğini belirten Rivers, “Donald Trump iyi bir başkan olacak. Çünkü günün sonunda genel olarak Amerika’da işler bir şekilde yürür. Burada hala çalışmaya devam edecek bir kongre ve senato olacak. ” dedi.

Seçimlerin ilerleyişi ve çıkan protestolara da değinen deneyimli koç Donald Tump’ın seçimlerden önce küçümsendiğini ve buna rağmen seçimin başından beri önce götürdüğünü de belirtti. Protestoları da anlamsız bulduğunu belirten Rivers,:

“Bir yenilgiden sonra tekrar güneş doğuyor ve işimize geri dönüyoruz. Politik seçimlerde bütün işiniz evinizden çıkıp oy vermek, protesto etmek değil. Bunun yerine çoğu kişi oy vermeyip ertesi günü uyandığında mutsuz oluyor. Belki başkanı değiştiremezsiniz ama senatoyu ve kongreyi değiştirmek için iki yılınız var. Deliye dönmeyin. Değişim istiyorsanız, bunun için bir şeyler yapın.” diye konuştu.

Kaynak: ESPN

Çeviri/Haber: Burak BORULU

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir