NBA Günlükleri

Jordan’dan Westbrook’un sadakatına övgü

Tüm zamanların en iyisi olarak lanse edilen Michael Jordan, Oklahoma şehri onur listesine (Hall of Fame) seçilen Russell Westbrook için Oklahoma şehrinde düzenlenen organizasyonda oyuncunun şehre olan bağlılığı hakkında övgü dolu sözler ile bahsetti. 

Kendisini taktim etmesi için, onur listesine seçilen Westbrook’un ricası üzerine organizasyona katılan Michael Jordan, Clay Bennett(Takım sahibi) ve Russell Westbrook için çok büyük saygı beslediğini ve kendisinin davet edilmesi üzerine bir dakika bile düşünmeden hemen olumlu cevap verdiğini söyleyerek konuşmasına başladı.

Konuşmasında Russell’ın yeni sözleşme imzalamasına dem vurarak, oyuncu hakkında övgü dolu sözler sarf etti.

“Övünmeniz gereken şeylerden biri bu çocuğun gösterdiği bağlılıktır. Kendisi kolayca Charlotte’a gelebilirdi.(Gülerek) Ancak o Oklahoma’da kalmayı tercih etti. Şu an, burada olmayan biri hakkında eleştiride bulunmuyorum. Herkesin bir seçim hakkı vardır. Russell’ın burada kalmayı tercih ettiğini duyduğum anda; onunla gurur duydum ve hem Clay’e hemde Russell’a saygımı göstermek için mesaj attım.” diye konuştu.

Kendisinin bizzat taktim ettiği, geçtiğimiz sezon bu onura erişen Kevin Durant’e de ince bir göndermede bulunarak konuşmasına başlayan Westbrook:”Son bir kaç aydır halkımızın bölünmelerle ve zorluklarla karşılaştığını gördükten sonra farkettim ki bu onur ne benimle ne de bu odadaki kişilerle alakalı. Oklahoma inanılmaz bir topluluk. Buradaki insanların bana ve aileme verdikleri destek için minnettarım. Buna rağmen hala büyümek için şansımız var. Ben daha iyi olabilirim. Sizler daha iyi olabilirsiniz. Birlikte daha iyi olabiliriz.” dedi.

Kendisinin daveti üzerine gelen Jordan’a da teşekkür etmeden geçmeyen Russ; “Yaptığınız işe saygı duyması ve onca yolu benim için gelmesi benim için büyük bir onur. Michael kesinlikle bu oyunu oynayan en iyi oyuncu. Bu oyun için yaptığı onca şey için ve birçok bariyeri kaldırarak benim gibi gençlerin önünü açtığı için ona minnettarım.” diyerek sözlerine son verdi.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir