NBA Günlükleri

Rockets D-Mo Kararını Verdi

Houston Rockets geçen sezon sakatlıklar dolayısıyla pek iyi bir performans gösteremeyen Donatas Motiejunas ile yeni sözleşme imzalama yolunda.

ESPN’den Marc Stein‘in haberine göre Houston Rockets, Litvanya’lı uzun ile ilk yıl 8 milyon dolar karşılığında bir sözleşme imzalayacak. Sözleşmenin uzunluğu ve gelecek yıllardaki ücret hakkında kesin bir bilgi yok.

Houston Rockets geçtiğimiz dönemde Donatas Motiejunas‘ı takas bloğuna koymuş ve Marcus Thornton ile birlikte 3 takımın dahil olacağı bir takasta son raddeye kadar gelinmişti. Bu takasın Donatas Motiejunas’ın sağlık kontrollerini geçemediği için başarısız olmasının ardından takımda kalmıştı.

Geçtiğimiz sezon sakatlığı dolayısıyla sadece 37 maçta dakika alabilen D-Mo hayal kırıklığı yaratarak 6.2 sayı ortalama ile oynamıştı. Bir önceki sezon 12 sayılık ortalama ile kendisinden beklentileri arttıran D-Mo geçen yıl neredeyse hiç katkı veremedi.

Riskli bir hamle olsada D-Mo esnek oyunu ve dış şut tehtidi ile sağlıklı kalması halinde Houston Rockets’ın elini güçlendirecek bir hamle olabilir.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir