NBA Günlükleri

Savunmalar Konuştu Boğalar Kazandı

NBA’de program bu sabah oynanan karşılaşmada Utah Jazz kendi evinde Chicago Bulls’a 77-85 mağlup oldu.Bu sonuçla Utah jazz 6. mağlubiyetini alırken Chicago Bulls 8.galibiyetini aldı.

Chicago Bulls sayıları ile başlayan maçta çeyrek sonucunu iyi oynayan Utah Jazz ilk periyotu 26-25 önde kapattı.İkinci  çeyrek ise tam  bi savunma savaşına döndü.İki takım da sert savunmasıyla kolay sayılara izin vermedi.Karşılıklı savunmalar sonucu ilk yarı 43-41 Utah Jazz üstünlüğü ile sona erdi.İlk yarı sonucunda Chicago Bulls’da Jimmy Butler 12 sayı 6 ribaund, Robin Lopez 8 sayı 8 ribaund ile double double için göz kırptı.Utah Jazz’da ise Rudy Gobert 8 sayı 10 ribaund ile öne çıktı.İkinci yarı savunmayı daha da sertleştiren Chicago Bulls maçı bi ara 17 sayıya kadar çıkardı ve son periyotu daha rahat bi oyun ile tamamladı.Savunma-hücum kombinasyonunu iyi yapamayan Utah Jazz kendi sahasında 77-85 kaybetmekten kurtulamadı.

Chicago Bulls’da Jimmy Butler 20 sayı 12 ribaund ve Robin Lopez 10 sayı 12 ribaund(8 hücum ribaundu) 2 blok ile double double yaparken Utah jazz’da Rudy Gobert 16 sayı 13 ribaund 3 blok ile mücadele etti.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir