NBA Günlükleri

Bulls Evinde Hayat Buldu

Chicago Bulls sahasında oynadığı ve baştan sona önde götürdüğü maçta İndiana Pacers ı   90-85  yenerek kötü gidişine dur dedi. United Center da oynanan maça Dwyane Wade ile hızlı başlayan Bulls ilk periyotu 28-19 önde bitirdi. İkinci periyotta Mirotic ve Butler ın sayılarıyla maçı kontrol eden Bulls devreye de 10 sayı farkla 51-41 önde girdi.

Maçın ikinci yarısında dengeli bir oyun vardı. Periyot sonuna doğru maça ağırlığını koyan İndiana son periyota 2  sayı geride girdi(63-61). Son periyot büyük heyecana sahne oldu. Son topa kadar heyecanın sürdüğü maçta Bulls un süperstarı Wade maç 88-85 iken topu çalıp smaçla bitirdi ve maça son noktayı koydu
.

Bulls adına sahanın en skorer ismi 21 sasyıyla Dwyane Wade oldu. Wade 21 sayısının yanında 3 ribaund ve 5 asistle maçın adamı oldu. Benchten gelip 20 sayı üreten Nicola Mirotic galibiyete büyük katkıda bulundu.üst üste 3. yenilgisini alan İndiana da ise maçın en skoreri benchten gelip 19 sayı atan Aaron Brooks oldu. Brooks 19 sayısının yanında 4 ribaund ve 7 asistle mücadele ederken İndiana nın süperstarı Paul George 14 sayı 3 ribaund ve 8 asistle mücadele etti.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir