NBA Günlükleri

Cousins önce oyundan atıldı sonra geri döndü!

Bu sabaha karşı oynanan Portland Trail Blazers – Sacramento Kings maçı ilginç bir karara sahne oldu. Olayın kahramanını tahmin etmek ise pek zor değil, tabi ki DeMarcus Cousins. 55 sayı 13 ribaund ile Kings’in maçı 126-121 kazanmasında en büyük pay sahibi Cousins maçın bitimine 35 saniye kala aldığı ikinci teknik faul ile önce oyundan atıldı sonrasında ise hakemler bu teknik faulü iptal edince tekrar oyuna döndü.

Skor 119-119 iken içeri zorlayan Cousins’ a Mason Plumlee tarafından faul yapıldı. O sırada atışı da sayıya çevirmiş olan Cousins, basket-faul kararından sonra Portland benchine dönüp bir şeyler söylerken dişliği ağzından fırladı/fırlattı. Hakemler önce Cousins’a bilinçli olarak dişliğini fırlattığı için teknik faul verdi ve ikinci teknik faulünü alan Cousins soyunma odasına koştu. Daha sonra hakemler dişliğin “kazayla” fırladığına karar verince Cousins soyunma odasından döndü ve serbest atışını sayıya çevirerek takımına 3 sayılık üstünlük verdi.

Cousins maçın ardından olayları saçmalık olarak nitelendirdi.

“Bu saçmalık. Orada olan biten şey açıktı. Umarım dünya burada gerçekten neler olup bittiğini görebiliyordur, çünkü bu giderek saçmalaşıyor. Gerçekten çok saçma.”

“Ne olduğunu gerçekten bilmiyorum. Soyunma odasındaydım ve beni aceleyle geri çağırdılar. Serbest atışı atmam gerektiğini söylediler. Bu yüzden tekrar odaklanmaya çalıştım. Bu garipti, böyle tuhaf bir şeyi daha önce yaşamamıştım.”

Cousins dişliğin yanlışlıkla ağzından fırladığını söyledi.

“Tekrarı gördüm, bu yüzden insanların neden kızgın olduğunu anlayabiliyorum fakat ben bench ile konuşuyordum ve ağzımdan fırladı. Ben kimseye tükürmem, ben böyle biri değilim.”

Hakem Brian Forte ise Cousins’ın dişliğini bilerek fırlattığını düşündüğü için teknik çaldığını, daha sonra diğer hakemlerle yanlışlıkla fırladığına karar verdiklerini söyledi.

Portland forveti Meyers Leonard ise Counsin’ın dişliği fırladığı sırada kendisiyle konuştuğunu ve oyundan atışmış olmayı hak ettiğini söyledi.

“O çok yetenekli bir oyuncu ve güzel bir maç çıkarıyordu fakat tuhaf davranışları var. O saygısız, yaptıkları sınırın üstünde, bu liste daha da uzayabilir.”

“Dişliğini bana tükürdü mü bilmiyorum. Fakat dişliği bana bağırırken dışarı fırladı ve bu tam benim yanımda yaşandı.”

Portland koçu Terry Stotts ise “Benim bakış açımdan, dişliği bizim benchimizle alay ederken uçtu. Hakem bana dişliğinin onun olup olmadığını sordu ve ben de onun olduğunu söyledim. Daha sonra bana fırlatıp fırlatmadığını sordu ve fırlatmadığını söyledim, bu sayede oyuna geri döndü. Bunu ister kasıtlı ister kasıtsız yapmış olsun ben niyetini bilmiyorum.” yorumda bulundu.

 

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir