NBA Günlükleri

Kerr:”Curry, Jordan gibi değil.”

Basketbol tarihinde belli dönemlere dominant oyunlarıyla damga vurmuş isimler arasında hiç kuşkusuz sürekli benzetmeler ve kıyaslamalar yapılmakta. Bu kıyaslamaların bir numaralı elemanı ise tüm zamanların en iyisi Michael Jordan. Yeni yıldızlaşan ve “efsane” olma yolunda ilerleyen her oyuncu en azından bir yeni Michael Jordan olabilir mi düşüncesine ve karşılaştırmalarına itiyor basketbol severleri.

Dönemimizin dominant oyuncularından biri olan Stephen Curry’de bu kıyaslamalara tabii tutulmuş durumda. Bu kıyaslamalarda dinlenilebilecek en doğru isimlerden biri kesinlikle Golden State Warriors koçu Steve Kerr.

Dan Patrick Show’da açıklama yapan Kerr, 3 kere beraber şampiyonluk yaşadığı Jordan’ın bugün koçluk yaptığı Curry’den farklı bir dominantlığa sahip olduğunu söyledi. Kerr açıklamasında:

“Michael (Jordan) hem fiziksel hem de mental açıdan çok dominanttı. Neredeyse herkesin ondan korktuğu düşüncesi var bende; rakipler, hakemler, takım arkadaşları. Sadece varlığıyla bile dominantlık sağlıyordu. Steph’in dominantlığı ise tam tersi. Sanki o sizin küçük kardeşinizmiş gibi. Oraya çıkıp, ortalıkta koşuşturuyor ve o inanılmaz şutları sokuyor. O sadece yetenekleri ile oyunu domine ediyor. Michael’da yetenekleriyle sağlıyordu ama tek silahı o değildi. Varlığı yetiyordu. Steph’in dominantlığı o vücut ölçülerinde biri için inanılmaz. “ diye konuştu.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir