NBA Günlükleri

Kyrie Irving , Golden State’e bir kez daha kabusu yaşattı.

Nba’de sezonun merakla beklenen  maçında son şampiyon Cleveland Cavaleirs ile finalist Golden State Warriors,   Quicken Laons Arena’da 21.000 seyircinin önünde kozlarını paylaştı.Maçı başından sonuna kadar domine eden Golden State Warriors, K.Irving’in bitime 3.4 saniye kala attığı baskete engel olamayınca sahadan 109-108 mağlup ayrıldı.Geçen sezon  final serisinin 7. maçında da son saniyelerde attığı üçlükle Cleveland Cavaliers’a  şampiyonluğu getiren K.Irving bir kez daha Golden State Warriors’a sahayı dar etti.Cavs bu sezonki 25. galibiyetini alırken, Warriors ise sezonun 5. mağlubiyetini aldı.

Maç boyunca rakibinin  oyunu kontrol etmesine izin veren Cleveland Cavaliers’da LeBron James 31 sayı 13 ribaund 4 asist 2 top çalma 1 blokla muazzam bir oyun ortaya koyarak takımına galibiyeti getirdi.Maçı kazandıran basketi atan K.Irving ise 25 sayı 10 ribaund 6 asist 7 top çalmayla  maçın yıldızı olmayı başardı.K.Love 20 sayı 6 ribaund 3 asist , C.Frye 10 sayı 2 ribaund ve T.Thompson 8 sayı 8 ribaundla galibiyete katkıda bulundu.

Farkı bir ara 14 sayıya çıkaran fakat bir türlü kapıyı kapatamayan Golden State Warriors’da Kevin Durant’ın 36 sayı 15 ribaund 3 asistlik göz kamaştırıcı performansı yetersiz kalırken , K.Thompson 24 sayı 2 ribaundla  oynadı.Oldukça verimsiz bir gece geçiren son MVP S.Curry 15 sayı 3 ribaund 3 asist 3 top çalmayla geceyi noktaladı.Maçın başında hırçınlığını gösteren ve teknik faul alan D.Green 16 sayı  4 ribaund 4 asist ve benchten gelen D.West 5 sayı 5 asistle  göze çarpan isimler oldu.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir