NBA Günlükleri

Lakers Ingram’ı oyun kurucu oynatmaya devam edecek

LosAngeles Lakers Brandon Ingram’ı oyun kurucu olarak da kullanmaya başladı. İlk defa geçtiğimiz yaz liginde D’Angelo Russel’ın kenarda olduğu zamanlarda, Brandon Ingram’ı oyun kurucu pozisyonunda deneyen Koç Luke Walton, oyuncusu hakkında şunları söyledi:

“Onun oyun içerisinde gördüğü paslar, farkettiği boşluklar ve takım arkadaşlarına topu yönlendirme yeteneği, tam bir oyun kurucu gibi. Top elindeyken doğru pası ararken bir yandan da hala potaya direk hücum edebiliyor. Bu yaptıkları oyun kurucu olmayan oyuncularda çok az görebileceğiniz özellikler.”

Ingram şu ana kadar 3 maça oyun kurucu pozisyonunda başlarken aynı zamanda da takımının ikinci beşinde bir rol üstlendi. Ingram konuyla ilgili:

“Lise de basketbol oynarken oyun kurucuydum. Fakat liseden sonra ilk defa burada tekrar oyun kurucu olarak oynadım. Vücut olarak gelişirken, oyun kurucu yeteneklerimi de kaybetmemek için onları oyun içinde sık sık kullanıyordum. Kolejdeki koçum, boyum uzarken benim için en doğru pozisyonu bulmaya çalıştı ve bu yeteneklerimi kullanabileceğim bir oyun kurgusu hazırladı. Bunun benim oyunuma çok katkısı oldu.  ”

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir