NBA Günlükleri

NBA, Jefferson’ın pozisyonuna faul dedi!

Muhteşem geçen Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors maçı hala hakkında konuşturmaya devam ediyor, fakat bu sefer yapılan hakem hataları üzerinden. Birçok kesim son pozisyonda Richard Jefferson’ın Kevin Durant’e faul yaptığını düşünürken, bunun aksini iddia edenler de var.

Durant maç sonrası yaptığı açıklamada “Düştüm, fakat kendi kendime düşmedim.” diyerek bir serzenişte bulunmuştu. Durant daha sonra da  The Undefeated’a “Eğer beni düşürmeseydi o şutu atabilirdim. Fakat onların evinde o faulü çalmazlar. Bu Jefferson’ın ve ya hakemin hatası değil.” yorumunu yapmıştı.

İşte tartışmalı pozisyon

NBA Yönetimi ise bu tartışmaları sonlandıracak bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre son pozisyonda Jefferson’ın Durant’a faul yaptığı ve LeBron James’in takımını öne geçiren smacının ardından potaya asıldığı için teknik faul çalınması gerekiyormuş.

Cavaliers koçu Tyronn Lue ise ligin aldığı bu karar hakkında, Detroit Pistons maçı öncesinde “Maç anında çalınmayan pek çok faul oluyor. Bu yönetmesi zor bir maçtı. Sahadaki oyuncular teması sağlayıp faul alabilen oyuncular. Ve maçın sonundaki de tesadüfi bir pozisyondu.” açıklamasında bulundu ve ekledi.

“Maç sonunda maçın kaderini değiştirecek atışın iki serbest atış olmasını istemezsin. Bence faul yoktu, ben çok fazla temas görmedim.”

Olayın diğer kahramanı Richard Jefferson ise masum olduğunu iddia etti.

“Hepimiz her maçta, her pozisyonda kendimize faul yapıldığını düşünüyoruz. Bu yüzden hakemlerinin işinin ne kadar zor olduğunu bildiğimi söyledim. Durant dengesini kaybetmiş görünüyordu ve tekrar dengesini sağlamaya çalışıyordu. Tökezlediğini gördüğüm anda oraya koştum. Fakat onu itmişim gibi göründü.”

“Böyle iki kaliteli takım karşı karşıya geldiğinde, oyun her iki yönde de gidebilir. Son pozisyon da, bizim lehimize giden şeylerden birisiydi. ”

LeBron James ise kendi için çıkan karar hakkında, Draymond Green’in üzerinden smacı bitirmek için ekstra motivasyonu olduğunu çünkü daha önce NBA Finallerinin 7.maçında aynı şartlar altında kendisine faul yapıp yere düşmesine sebep olduğunu söyledi.

İşte James’in potaya asıldığı o heyecanlı anı hatırlayalım.

Ve LeBron James bahsettiği NBA Finallerinin 7.maçındaki pozisyon.

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir