NBA Günlükleri

Rockets Harden’a yeni CBA’in Supermax kontratını verecek

Houston Rockets yeni CBA ile gelen süper maksimum kontrat teklifi hakkını James Harden için kullanmayı düşünüyor.

Houston, James Harden ile geçtiğimiz sezon sonunda 4 senelik bir kontrat imzalamıştı ve önümüzdeki sezon yeni kurallara göre oyuncusunun sözleşmesini uzatabilecek. Yeni sözleşme 2019-2020 sezonunda başlayacak ve 2022-2023 sezonuna kadar devam edecek. Yeni sözleşmeye göre Harden 2019 ve 2023 arası için 164 milyon dolar ve 2019’a kadarki sürede de 58.7 milyon dolar kazanacak.

Konuyla ilgili konuşan James Harden, “Buradakiler beni seviyor, ben de onları seviyorum. Burada olmayı seviyorum. Birlikte daha çok şey kazanacağız. Ve burada olduğum için heyecanlıyım. Sözleşmemi uzatmamın sebeplerinden biri de bu. Bu sezon gerçekten harika geçiyor. Muhtemelen Rockets forması altında şu ana kadarki en mutlu James Harden’ım. Buradaki herkes çok mutlu” dedi.

Yeni CBA’e göre takımlar sözleşmesi biten oyuncularını ellerinde tutmak için normal maksimum kontratlardan da fazla olan süper maksimum kontratları bu oyunculara teklif edebilecek. Örneğin Golden State, bu sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Stephen Curry’ye 4 sene için yaklaşık 100 milyon dolar maksimum kontrat verebiliyordu. Fakat yeni durumla birlikte oyuncusunu elinde tutabilmek için 4 sene için yaklaşık 160 milyon dolar teklif edebilecek.

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir