NBA Günlükleri

Thomas: “Cleveland seviyesinde değiliz”

Bu sabah oynanan maçta Cleveland Cavaliers evinde Boston Celtics’i konuk etti ve maçı da 124-118 kazanmayı başardı. Bu 124 sayının 85’i “Big 3” tarafından geldi ve Cavaliers üç çeyrek bittiğinde 100 sayıya ulaşmıştı bile.

Sezona büyük beklentilere giren Celtics ise önemli rakiplerine karşı galibiyet alamıyor.2 şer defa Cleveland, Spurs ve OKC Thunder’a kaybeden Celtics, kendi evinde Warriors’u yenmeye çok yaklaşmış olsa da bunu başaramamıştı ve daha sonra Houston’dan da galibiyet çalamamıştı. Celtics derecesi kendinden daha iyi olan takımlara karşı 0-9’luk bir dereceye sahip. Doğudaki en önemli iki rakibi olan Cavaliers ve Raptors karşısında 0-3 giden Celtics, konferansın geri kalanıyla yaptığı maçlarda ise 14-3 ilerliyor. Genelde ise 19 galibiyet 14 mağlubiyetle Charlotte Hornets ile birlikte Cavaliers ve Raptors’un ardından üçüncü sırada bulunuyor.

Maçın ardından büyük hayal kırıklığına uğrayan Isaiah Thomas yeterli seviyede olmadıklarını kabul etti.

“Daha o seviyede değiliz, Cleveland seviyesinde değiliz. Bu yüzden çalışmamız ve bu işi çözmemiz gerek. Cavs, Warriors, Spurs gibi takımlara karşı bir hata yaparsanız bundan faydalanırlar. Bu tür takımlar hata yaptığınızda yaşamanıza izin vermez, biz o seviyede değiliz.”

Thomas, 31 sayıyla sahada takımının en skorer ismiydi. Thomas aynı zamanda üst üste 17 maçtır 20 sayıyı geçerek bu sezon bu alanda lider konumunda bulunuyor.

Celtics koçu Brad Stevens ise maçın ardından hayal kırıklığını belirtti.

“Oynama şeklimiz hayal kırıcı. Son çeyrek adamlarımız güzel bir geri dönüş yaptı fakat ilk üç çeyrek çok hayal kırıcıydı.”

“Savunmada yeterince bağlantılı olamadığımızı düşünüyorum. Eğer üç çeyrek sonunda onlara 100 sayı veriyorsanız, onları yenmek için gerçek bir şansınız yok. Maç sonunda iyi bir geri dönüş yaptık çünkü adamlarımız çok sert oynadı, bir yol buldu ve şanslıydık, aynı zamanda bench de harikaydı. ”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir