NBA Günlükleri

Utah jazz bir açıldı pir açıldı!

Vivint Smart Home Arena’da geçtiğimiz gece Utah Jazz, Philadelphia76’ers’i konuk etti. İlk periyot (24-22) Konuk ekip üstünlüğüyle tamamlandı. Sonraki iki periyotta da kontrolü elden bırakmayan konuk ekip ikinci periyotu (27-27) berabere, üçüncü periyotu ise yine 2 sayıyla önde kapattı (23-21). Bütün seyirciler son periyotun ilk üç periyot kadar zorlu ve çekişmeli geçeceğini ve son saniye basketiyle sonucun geleceğini falan beklediler; Ama son periyot Philadelphia76’ers için uzun süre unutamayacakları şok bir skorla sona erdi. Son periyotu (30-9) kazanan Utah Jazz böylelikle maçı da (100-83) kazanmış oldu.

Kazanan ekip Utah Jazz’da G. Hill 21 sayı,8 ribaund,6 asistle takımının bu maçtaki başrolü oldu. Yardımcı rolleri 13 ribaund’la R. Gobert, 20 sayıyla G. Hayward ve yine 20 sayıyla R.Hood üstlendiler. (Robin Hood olmadığını biliyorsun)

Kaybeden ekip 76’ers’ta ise milli basketbolcumuz Ersan İlyasova 16 sayı,12 ribaund ile oynadı. N.Noel ve D.Saric 14 sayıyla yetersiz kaldılar ve maçın kaybedilmesine sebep oldular.

Utah Jazz bu skorla galibiyet sayısını 33 maçta 20’ye çıkardı. Philadelphia76’ers ise bu skorla 31. maçında 24. mağlubiyetini aldı.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir