NBA Günlükleri

Van Gundy takımını eleştirdi!

Detroit Pistons koçu Stan Van Gundy bu sabahki 113-82’lik Bulls mağlubiyeti sonrası takımını ve kendini eleştirdi.

“Bu iğrenç bir performanstı, ben de dâhil hepimiz. Bu profesyonel olmayan, utanç verici, aşağılayıcı, nasıl söylemek isterseniz, bir performanstı. Korkunçtu.”

Van Gundy takım konuşması hakkında ise bunun bir şey ifade etmediğini söyledi.

“Takım toplantısı, kıçım. Daha önce söylediğim gibi bu tarz şeyler bir şey ifade etmiyor. Bu sahada yaptıklarınla alakalı, konuşmak kolay.”

Detroit Pistons ilk beşi Bulls karşısında pek bir varlık gösteremedi. İlk beş başlayan Tobias Harris, Marcus Morris, Andre Drummond, Kentavious Caldwell-Pope ve Reggie Jackson maçı toplam -153 verimlilik puanıyla bitirdi.

Bu konu için Van Gundy “Bu bana yetersiz çaba ve yüreğini gerçekten ortaya koymama gibi geldi. Ve eğer sert oynamazsan özgüvenin olmaz ve işler istediğin gibi gitmez. Bu gece oyunun kolay olacağını düşünüyormuş gibi görünüyorduk, fakat değildi ve batırdık.” yorumunda bulundu.

Pistons savunmada son maçlarda oldukça zorlanıyor öyle ki son üç maçta toplam 340 sayıya izin verdiler.  Van Gundy takımının savunmasını da eleştirdi.

“Cuma günü Washington maçına giderken ligin en iyi 2.savunma takımıydık. Ve şimdi de elimizde kimseyi durduramadığımız üç maçımız var. Bu yüzden bunun için hiçbir açıklamam yok.”

Detroit Pistons çarşamba günü ligin en iyi savunma verimliğine sahip olan takımı Memphis Grizzlies’i konuk edecek.

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir