NBA Günlükleri

Wade maçı tamamlayamadı

Chicago Bulls’un yıldız oyuncusu Dwyane Wade, dün gece Brooklyn Nets’i 101-99 yendikleri maçı tamamlayamadı.  Deneyimli oyuncu 4. Çeyreğin başında migren ağrıları artınca oyunun son çeyreğinde sahaya çıkamadı.

Geçtiğimiz haftada 1 kez migren ağrıları artınca antrenmana çıkamamış ve takımının Charlotte Hornets ile oynadığı maçı kaçırmıştı. Durumuyla ilgili maç sonunda konuşan Wade:

“Şu an iyiyim. Maçtan önce baş ağrım vardı. İkinci yarıda bir pozisyonda yere düşünce kafamı vurmamama rağmen sarsıntıdan dolayı galiba, vücudum reaksiyon gösterdi ve baş ağrım arttı. Bir an görüşümü kaybettim.  Sahaya çıktığımda potayı göremiyordum. Karım bana seslendi fakat onu da göremedim. Böyle olunca çıkmaya karar verdim. Boynuma buz tedavisi ve ilaç tedavisi uyguladılar. Olay kaslarla alakalı olduğu için masaj filan yapıldı. Migrenin farklı seviyeleri var. Tamamen geçti diyemem. O yüzden bu gece benim için zor geçebilir. Zor bir durum gerçekten. Sizin sadece başınızı değil; bütün bedeninizi ve enerjinizi etkiliyor. “ diye konuştu.

Maç sırasında oyuna devam edemeyecek bilgisinin verilmediği hatırlatılması üzerine; “Maçın uzatmaya gitme ihtimali vardı. O yüzden ben istedim. Zorda ola uzatmalarda takımımın bana ihtiyacının olacağını düşündüm. Burada kendimi uzatmalar için hazırlıyordum” dedi.

Çok iyi bir performans sergileyen ve maçı kazandıran basket atan Jimmy Butler ise Wade’in durumuyla alakalı: “ Son şutu atacağımı biliyordum çünkü arkamda Dwade vardı. Bu yüzden oraya çıkıp o sayıyı onun için atmalıydım. Her serbest atış olduğunda durumunu kontrol ettim. Onun iyi olduğundan emin olmak istedim çünkü ona kesinlikle ihtiyacımız var.” diye konuştu.

22 dakika sahada kalan Dwyane Wade, kaldığı süre içinde 16 sayı 4 ribaund ve 3 asistlik performans ortaya koydu.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir