NBA Günlükleri

Allen Iverson, NBA’de neden koç olmayacağını açıkladı

AUBURN HILLS, MI – JANUARY 22: Allen Iverson #3 of the Philadelphia 76ers drives on Chauncey Billups #1 of the Detroit Pistons during the game at The Palace of Auburn Hills on January 22, 2003 in Auburn Hills, Michigan. The 76ers won 92-83. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this Photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement Mandatory Copyright Notice: Copyright 2003 NBAE (Photo by Allen Einstein/NBAE/Getty Images)

Lig yorumcularına göre Allen Iverson’un NBA kariyerinden sonra ligde bir koç olarak bir takımın başına geçmesi gülünç bir olay olacaktı.

Bu nedenle basketbolun şöhret mertebesi olan Hall Of Fame olabilmiş oyuncular için BİG3 adında bir etkinlik  (3vs3 maçlar) İce Cube tarafından açıklandı, olay böyle gelişince de basketbol fanları çılgına döndü.

Iverson ise bu etkinlikte oyuncu-koç rolünü üstlenecekti fakat Iverson son açıklamayı yaptı.

TMZ Sports’a yaptığı açıklamada Iverson, “Tabiki de hayır.” açıklamasında bulundu.

Nedeni sorulduğunda ise, “Benden daha fazla para kazanacak birkaç lanet olasıya ne söyleyebilirim ki.” dedi.

Sonraki hafta ise Iverson açıklamalarında biraz daha sertleşerek bu etkinliğe katılmak için “beyinsiz” olmak gerektiğini belirtti. Etkinlikler yazın başlayacak ve Kenyon Martin, Chauncey Billups, Stephen Jackson ile birkaç tane daha emekli NBA oyuncusunun da etkinliğe katılması için imzayı atması bekleniyor.

2001 NBA MVP’si Iverson bu etkinliğin belki de Kobe Bryant için uyabileceğini dile getirdiği açıklamasında ise; “Umarım katılır ama biliyorum ki katılmayacak. Kobe Bryant ile aynı takımda oynamak hayalimdi.” dedi.

“Shaquille O’Neal ile de oynamak isterim.  Ama bir rekabet olmazdı, maçlar çok kolay olabilirdi.” diyerek açıklamalarını bitirdi.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir