NBA Günlükleri

LeBron: “Stephen Curry ile aramda bir rekabet yok.”

Hepimizin bildiği gibi Golden State Warriors ve Cleveland Cavaliers liderleri Stephen Curry ve LeBron James eşliğinde son iki sezondur NBA Finallerinde bir araya geliyor ve bize oldukça heyecanlı anlar yaşatıyor. Bir tarafta neredeyse kariyeri boyunca NBA’in yüzü olan ve 4 MVP ödülü bulunan King James ve diğer tarafta son iki sezonun MVP’si (geçen sezon bütün oyları alarak) birçok rekoru alt üst eden ve belki de NBA’in yeni yüzü Chef Curry.

Aralarında geçen bütün bu hikâyelere ve mücadeleye rağmen LeBron James hala bunu bir rekabet olarak nitelendirmiyor. All-Star karşılaşması için New Orleans’ta bulunan LeBron, antrenmandan sonra bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

“Stephen Curry ile aramda bir rekabet yok. Bunu söylemenizin hiçbir yolu yok. Hadi rekabetler hakkında konuşalım. ‘Bird ve Magic’, ‘Carolina ve Duke’, ‘Ohio State ve Michigan’ diyebilirsiniz ve sonra ‘LeBron ile Curry’.”

“Bu az önce saydığım ve bizi aynı sınıfa koymaya çalıştığınız diğer üç isme saygısızlık olur. Henüz yeterince karşılaşmadık ve ilerde karşılaşacağımızı kim söyleyecek? Bunu göreceğiz fakat bizi diğerleri ile aynı sınıfa koymak, bu imkânsız, bunu yapamazsınız.”

James daha önce de Golden State Warriors ile takım bazında da aralarında bir rekabet olmadığını söylemişti. Geçtiğimiz ay ise Draymond Green bu konuda hem fikir olmadığını dile getirmişti.

“Bence bu bir rekabet. Bu kesinlikle eğlenceli. Yendiğiniz takım, sizi yeniyor, kesinlikle eğlenceli. Geçtiğimiz iki yıla ve bu yıla bakarsanız, ligin tepesindeki iki takımız ve ben bunu rekabet olarak görüyorum ve bu oyunu oynamak da kesinlikle eğlenceli. Fakat bir başkasının oyunu benim gibi görüp görmediği ile ilgilenmiyorum. Ben gördüğüm gibi görüyorum, onlar da kendi gördükleri gibi görüyor.”

Eğer Cavaliers ve Warriors bu sene de finallerde karşılaşırlarsa, NBA tarihinde 3 sezon üst üste finallerde karşılaşmış olan ilk takım olacaklar. Geçen sezondan farklı olarak Warriors takıma Durant’i eklemişken Cavaliers şu sıralar birkaç sakatlık problemi çekiyor ve James’in dakikaları da azalmak bilmiyor. Cavaliers için bir diğer problem de James’in oynadığı bu fazla süreler sonrası yorulması. Öyle ki LeBron James şu anda aktif oyuncular arasında en çok süre almış 6.oyuncu konumunda. Önündeki isimlerse Nowitzki, Pierce, Carter gibi kariyerinin sonuna gelmiş oyuncular. Bütün bu fazla dakikalara rağmen James bunun bir sorun olmayacağını söylüyor.

“Geriye her ne kalmışsa bunu için yeteri kadar enerjim var. Geçen seneki 7.maçtan sonra başka bir final serisi daha oynamak için hazırdım. Bana sadece bir iki gün dinlenme süresi verin ve ben oynamak için tekrar hazır olacağım.”

LeBron ayrıca bu final, dakika, rekabet konuları New Orleans’tayken düşünmediği de söyledi. Bu hafta sonunun rekabet ve çekişme hakkında olmadığını sadece dostluk için burada olduğunu söyledi.

“Bu hafta sonunda çekişme yok. Bu tamamen taraftarlar ve All-Star olmanın zevkiyle alakalı. Çekişme haftaya sezon başladığında tekrar başlayacak. Fakat şu anda yarışmıyoruz. Burada rekabet, ego, gündem yok. Bu 2017 New Orleans All-Star’ı. Sadece bunun bir parçası olduğum için mutluyum.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir