NBA Günlükleri

NBA’den açıklama: Howard oyundan atılmamalıydı

Bu sabaha karşı Boston’da oynanan maçta Atlanta Hawks zorlu rakibi Boston Celtics’i 114-98 yenerken maç oldukça gergin anlara sahne oldu. Bu iki takımın ve Toronto Raptors’un konferans finaline çıkmak için birbirleri ile büyük bir mücadele içinde olduğunu düşünürsek oyuncular arasında bu tarz gerginlikler olması oldukça normal.

Howard-Horford arasında üçüncü çeyrekte gelişen olaylar sonrasında Howard maçtaki ilk teknik faulünü aldı. Daha sonralardaki bir pozisyonda ise smaç bastıktan sonra potada bir müddet asılı kalan ve duygusal hareketlerde bulunan Howard’a ikinci teknik faul çalındı ve Howard oyundan atıldı.

İşte Howard’ın aldığı teknik fauller ve oyundan atılması

NBA yönetiminden ise Howard’ın oyundan atılması hakkında “yanlışlık” açıklaması geldi. Lig Howard’ın smaç yaptıktan sonraki hareketine teknik faul değil “sportmenlik dışı hareket” çalınması ve oyundan atılmaması gerektiğini söyledi.

Oynadığı 28 dakikada 17 sayı 12 ribaund istatistikleri yakalayan Howard NBA’in bu kararı açıklanmadan önce bu konuda yorumda bulundu.

“Oyundan atılmama rağmen arkadaşlarım öne çıktı ve harika oynadı, bu güzel bir takım galibiyetiydi. Arkadaşlarımdan özür diledim, onlara kontrolümü ve diğer şeyleri korumam konusunda daha dikkatli olmam gerektiğini söyledim. Onlar da bunu anladılar.”

Howard aynı zamanda Boston’da oynamayı sevdiğini de söyledi.

“Boston oynamak için harika bir yer. Burada Kevin Garnett ve diğer oyuncularla birçok savaşım oldu. Yuhalamalara rağmen oynamak için güzel bir yer.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir