NBA Günlükleri

Obradovic: “Maçın Kaderi Üçüncü Çeyrekte Belli Oldu”

Fenerbahçe Basketbol Takımı Başantrenörü Zeljko Obradovic, THY Avrupa Ligi’ nde Rusya’ nın CSKA Moskova takımını 77-71 yendikleri maçın üçüncü çeyreğindeki savunmalarının sonucu belirlediğini söyledi. 

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Obradovic, üçüncü çeyrekteki performanslarına vurgu yaparak, şunları söyledi:

“Öncelikle taraftarlara teşekkür ediyorum. Takımı müthiş desteklediler. Bizim için çok önemli bir maçtı. Zor olacağını da baştan biliyorduk. İlk yarının son iki dakikası hariç iyi oynadık. Hücum açısından çok yavaştık bu bölümde ve onlar da çok kolay sayılar buldu. Üçüncü çeyrekte maçı değiştirecek çok güzel savunma yapık. Hücumda da daha iyiydik ama olmamız gereken seviyede değildik. Yavaş oynadık. Bu da değiştirmemiz gereken bir konu. Herkesin sağlıklı bir şekilde devam etmesini diliyorum. Gelecek için çok umutluyum. CSKA Moskova’ da sonuna kadar mücadele etti, hiç vazgeçmedi. Çok mutluyum sonuçtan.”

Obradovic, maça ilk 5′ te başlattığı ancak sadece 7 dakika görev alan yeni transfer Anthony Bennett ile ilgili soru üzerine,  “Antrenör olduğum için böyle bir karar hakkım olduğunu düşünüyorum. İlk 5′ te çıkmayı antrenmanlara ve performansına göre hak etti. Çok iyi bir oyuncu fakat Avrupa basketbolunu biraz daha anlayabilmesi için zamana ihtiyacı var.”  ifadelerini kullandı.

Sarı-lacivertlilerin tecrübeli oyuncusu Ekpe Udoh ise geçen yıl rakiplerine kaybettikleri final maçını hatırlatarak, “Bizim için çok önemli bir maçtı. İntikam maçıydı da diyebiliriz bu maç için. İkinci yarı çok daha iyi oynadık. Kendimizi geliştirerek bu şekilde devam etmek istiyoruz.” şeklinde konuştu

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir