NBA Günlükleri

Rudy Gobert hakeme teması dolayısıyla para cezası aldı

Utah Jazz pivotu Rudy Gobert cumartesi günü oynanan ve Utah Jazz’in Milwaukee Bucks’u 109-95 yendiği karşılaşmada üçüncü çeyreğin ortalarında hakeme temasta bulunduğu için teknik faul almıştı. Fakat Gobert’in cezası sadece bu teknik faul ile kalmadı ve oyuncuya NBA yönetimi tarafından 25 bin dolar para cezası verildi.


Bu pozisyonda kendisine çalınan faul sonrası hakemle aynı kararda olmayan Gobert koşarak hakeme gidiyor ve itiraz ediyor. Tabii ki bu itirazın sonucunda istediğini alamıyor.

Jazz için iyi haberse Gobert’in maç cezası almış olmaması. Oldukça önemli bir yarışın içinde olan Utah için pota altı devlerini bir maç için bile olsa kaybetmek oldukça tehlikeli. Gobert’in sahada olması bile birçok oyuncunun pota altına girmesini caydırdığı gibi kendi arkadaşlarına da büyük bir güven duygusu veriyor. Jazz’in playoffta saha avantajına sahip olması için şu an bulundukları 4.sırayı kaybetmemeleri gerekiyor. Utah’ın 3.sıradaki Houston Rockets ile aralarında 4.5 maç, hemen arkalarındaki 5.LA Clippers ile ise sadece 1 maç fark bulunuyor.

Gobert bu sezon neredeyse her alanda kariyerinin en yüksek istatistiklerine sahip. Öyle ki maç başına aldığı 33.6 dakikada %64 isabetle 13.0 sayı 12.8 ribaund 1.1 asist ve 2.5 blok(lig lideri) ortalamalarına sahip.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir