NBA Günlükleri

Taj Gibson: “Hakemleri Kandırma”

Taj Gibson: James Harden’ın Savunmacısının Üstüne Çıkmasına “Hakemleri Kandırma” Olarak Açıkladı.

Cuma gününde oynanan uzatmaya giden ve maçın bitimine 1.49 saniye kalan Bulls-Rockets maçında, Michael Carter-Williams o maçta kötü performans sergileyen James Harden’ı savunuyordu.

Harden kasti bir şekilde Bulls oyun kurucusu Michael Carter-Williams’ın sırtına çıktı ve hakemler faul olan pozisyonu Harden’a değil Carter-Williams’a çaldılar bu faul ile de Carter-Williams altıncı faulunu alarak maçtan atıldı. Maçta 12-33 oynayan James Harden, Houston’ın son 6 basketinide atarak Bulls karşısında takımını 121-117 zafere taşıdı.

Daha sonrasında ise Chicago Bulls forveti Taj Gibson, takım arkadaşı Carter-Williams’ı savunucu cümlelerde bulundu ve bu haksız karar ile ilgili düşüncelerini belirtti. “Harden, bu taktikler ve benzeri hareketlere aşırı fazla faul alıyor. dedi Gibson. “O yapılan haksız faulün nedeni ise kesinlikle Harden’ın hakemi kandırmaya yönelik hareketlerinden çalındı ve bizim aleyhimize işledi, o geceki maçın sonlarına doğru sadece o karar değil birkaç kararda kötüydü ve takımca faul riskine girdik.” diyede ekledi.

Kulağa çılgınca gelebilir fakat Taj Gibson’a haklı diyebiliriz çünkü bu Harden’ın ilk defa yaptığı bir şey değildi, Mart 2016’da aynısını yine bir kritik anda Jrue Holiday üzerinde yaparak yine hakemi kandırmayı başarmıştı. Harden bu vücut uzatma taktiğini sezonun başında Stephen Curry üzerinde de denemişti.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir