NBA Günlükleri

Thomas’dan; Kobe, Pierce ve 4. Çeyrek Açıklamaları

Geçtiğimiz 2 maçta 44 ve 41 sayı atan I. Thomas, dün gece de Los Angeles Lakers’a karşı 38 sayı attı. Daha önce Celtics tarihinde üst üste 3 maç 40 sayı atan oyuncu yoktu ve I. Thomas bundan sadece 2 sayı uzaktaydı.

Bu konu hakkında I. Thomas: Kaç sayı attığımı bilmiyordum. Bilseydim muhtemelen son şutu kullanırdım. (Gülerek).

Thomas’ın absürd haftası bu maçta da devam etti. Bu hafta Detroit Pistons karşısında 41 sayı atmıştı bu 41 sayının 24 ünü son çeyrekte bulmuştu ve Ocak Ay’ının En İyi Oyuncusu seçilmişti. Şubat Ay’ına da harika başladı. Atlantic Grubu’ndaki en büyük rakipleri olan Toronto Raptors’a karşı 44 sayı atmıştı. 44 sayının 19’unu ise yine son çeyrekte bulmuştu. Los Angeles Lakers’a karşı kazanılan son galibiyetle de Thomas, Brad Stevens’ın Doğu All-Star’ının Koçu seçilmesine yardım etti.

Dün gece ki maç sonrası Thomas’a; Geçen sezon Kobe’nin emekliliğinden sonra bu rekabetteki yıldız eksikliğini onun doldurmasıyla ilgili soru yöneltildi.

Thomas, bu konu hakkında: İsmimi Kobe’yle yan yana koyamazsınız. Umarım bundan 15 yıl sonra bunu söyleyebilirsiniz fakat şu an ona yakın değilim.

Maç sonrası Lakers oyuncusu Larry Nance Jr.; I. Thomas hakkında açıklamalarda bulundu.

”Onun fiziğiyle alakası yok. O ligdeki en iyi oyunculardan biri”

Pazar günü TD Garden’da son maçına çıkacak olan Paul Pierce’da Boston Globe’a yaptığı röportajda Isaiah Thomas’ı övecek açıklamalarda bulunmuştu.

Paul Pierce: Thomas, şampiyonluk kalibresinde bir oyuncu.

Thomas, Pierce’ın yaptığı açıklamalara cevap olarak;

” Bu çok şey ifade ediyor. Hall Of Famer olacak bir oyuncudan, bir Celtics efsanesinden benim hakkımda bu söyledikleri, gerçekten çok şey anlam ifade ediyor. Her zaman söylediğim gibi, başkalarının ne söyledikleri umurumda değil. Yalnızca takım arkadaşlarım ve bunu benden önce yapan insanların söylediklerini umursuyorum. Benim için bu söyledikleri çılgınca. Onun imzalı formasını almayı deneyeceğim.

Lakers maçına dönecek olursak, Thomas’a Smart’ın momentumu Celtics’e çevirmesiyle ilgili soru yöneltildi.

Thomas: Marcus Smart maçın anahtarıydı. Maçı bize döndürdü. Hepimize defansif yönden enerji getirdi.

Ve son olarak I. Thomas’a, King In The Fourth’la ilgili soru soruldu.

Isaiah Thomas: Sadece arkadaşlarımın benden yapmama ihtiyaç duydukları şeyleri yapıyorum. 4. çeyrek geldiğinde tüm takım agresif olmamı ve benim oyunu yönlendirmemi istiyorlar. Zamanın ne olduğunu onlar bana hatırlatıyor ve bu zaman 4. çeyrek. Senin sen olmana ihtiyacımız var. Tüm maç boyunca benim işim, oyunu yönlendirmek ve doğru kararlar vermek. Fakat özellikle 4. çeyrekte. Takım arkadaşlarım doğru şeyleri yapmam için beni arıyorlar.

 

KAYNAK: ESPN

 

Doğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir