NBA Günlükleri

Vlade Divac; “Değişim zamanıydı”

Takas döneminin şok edici hamlesini yapan Sacramento Kings, takımın süperstarı DeMarcus Cousins’i New Orleans Pelicans’a yollamıştı.

Takas sonrası açıklamalarla bu hamlenin neden gerçekleşmiş olmasına ışık tutan Vlade Divac, tekrar yaptığı açıklamalarla takıma ve şehre yeni bir heyecan ve kültür getirme peşinde olduklarının altını çizdi.

“Yeni bir başlangıcın yapılması gerekiyordu. Son beş yıldır oldukça kötü şeyler yaşandı ve burada kötü bir kafa yapısı vardı. Çoğundan haberiniz olmadığı şeyler de yaşandı. Geleceğimi< için böyle bir hamlenin yapılması gerektiğine inanıyorum. Açık bir görüşüm var ve bu şehir daha iyisini hakediyor. Bunu da yaratmak istiyorum." "Büyük ihtimalle geçen sezondan biraz daha fazla maç kazanacaktık ama play-off yapamayacaktık. Peki, nerede olacaktık ? Eski yerimizde olacaktık. DeMarcus'u bu yaz tutmaya karar verseydik, onunla uzun soluklu bir sözleşmemiz olacaktı. NBA'deki takımlar eğer oyuncu kendi takımıyla anlaşıp anlaşamadığına karar vermediyse herhangi bir hamle yapmıyorlar." Bu hamle öncesi daha iyi takas teklifi aldıklarını söyleyen Divac, bu görüşüne tekrar açıklık getirdi. "Pelicans ile görüştüğümüzde Buddy Hield ve iki tane birinci tur draft hakkı teklifi vardı. DeMarcus'un menajerleriyle görüşüp Pelicans ile görüştüğümüzden ve bir anlaşma aşamasında olduğumuzdan bahsettim. Dan Fegan and Jarinn Akana daha sonra Pelicans'ı arayıp onları DeMarcus takas edilirse sizinle kontrat uzatmayacağını söyleyerek tehdit etti. Bu yüzden de Pelicans korktu ve draft teklifini ikinci tur draft hakkına çekti. Daha fazla bekleseydik, daha az kazanç sağlayacağımız bir takas olacağını düşündüm. Harekete geçmem gerekiyordu." dedi.

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir