NBA Günlükleri

All – Star maçlarına değişiklik mi geliyor?

NBA başkanı Adam Silver, günü önümüzdeki yıl düzenlenecek All-Star Maçına bazı değişikliklerin geleceğini söyledi.

Hatırlanacağı üzere Los Angeles Clippers oyun kurucusu Chris Paul, Batı Konferansı’nın Doğu Konferansını All-Star maçında 192-182’ye yenmesinden kısa süre sonra All-Star Maçını değiştirmeyi tartışmak için Silver’ı aramıştı.

Silver, “Chris ‘Bunu düzeltmek zorundayız’ dedi. “İnsanların grupça yöneticiler ve koçlar ‘Fazla zorlamayın, eğlence için oynuyoruz unutmayın.’ diye düşünüyorlar” şeklinde konuştu.

“Sadece bunun sıfırlamamız gereken bir şey olduğunu düşünüyorum. Chris’in önerisi, sahiplerin tarafında Michael Jordan, Jeanie Buss, Wyc Grousbeck, James Jones, Kyle Korver ve LeBron [James] ve diğerleri gibi toplu pazarlık konularında görüştüğümüz aynı gruba geri dönelim şeklindeydi. Bir araya gelip bunu yapmanın bir yolunu bulmalıyız.”

Silver ve Paul, takım kaptanının ilk 5 çıkacakları seçmesi veya dört sayılık atış gibi fikirleri tartıştılar.

“Bu bir All-Star Maçı ve eğlenmek için oradasın, insanların 4 sayılık atıştan bahsettiğini duyuyorsunuz, NBA’de bunun olması yakın zamanda pek gözükmüyor ama All-Star maçında belki olabilir, hatta belki sahada bazı 4 sayılık atış noktaları olabilir, ya da son dakika yarı sahadan atılan atış 10 sayılık olabilir. Bilmiyorum. Bunlar çılgınca fikirler.” diyerek sözlerini sonlandırdı

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir