NBA Günlükleri

Andre Iguodala’ya 10 bin dolar ceza!

Andre Iguodala, Golden State Warriors’ın Minnesota Timberwolves’a 103-102 yenildiği maçın ardından yaptığı yorumlar dolayısıyla NBA yönetimi tarafından 10 bin dolarlık bir ceza aldı.

Iguodala’ya karşılaşma sonrasında bir sonraki maçta San Antonio Spurs’e karşı Stephen Curry, Klay Thompson ve Draymond Green ile beraber dinlendirileceğini bilip bilmedi sorulmuştu. Iguodala ise “Hayır, hiçbir fikrim yok. Efendimiz ne söylerse onu yaparım.” demişti. Daha sonra ise oyuncuya kaybetmenize yol açana şey ne diye sorulmuştu ve Iguodala da bu soruyu “nigga” kelimesini birkaç kez kullanarak alaylı bir cevap vermiş ve bir soyunma odası şakasını medyaya iletmişti.

“Rakip takımdan daha fazla skor üretmeliyiz.  Benden daha fazla şey bekliyorlar, ben de onlara bunu sunacağım.”

Bu yorumların ardından pazartesi günü yapılan Warriors antrenmanı sonrası-ceza açıklamadan önce- Iguodala yorumları hakkındaki pişmanlığından bahsetti.

“Muhtemelen kendimi ifade etmek için yanlış bir zamandı. Hepimizin kendi düşünceleri ve duyguları var. Bizim de bunları isimlendirdiğimizi hissediyorum. Sadece bunu yapmak için zamanı ve kiminle paylaşacağımızı seçmeye çalışıyoruz. Çünkü bazıları beklenecek bir şekilde, nereden geldiğinizi anlamayabilir. Bunun takımımı ve koç ekibimi böyle bir duruma soktuğu için kötü bir zamanlamada olduğunu düşünüyorum. Steve Kerr ile harika bir ilişkim var ve o da bunu biliyor, sizinle de bu konuyu konuştu. Fakat hala ona inanmayan birileri olabilir. Fakat onunla harika bir noktadayız. Bu konuda konuşmam bile gerekmiyor çünkü onun hakkında konuşmuş olmamın herhangi bir yolu yok.”

Koç Steve Kerr ise Iguodala’nın kendisini kastetmediği bildiğini ve hiçbir şekilde alınmadığını söyledi.

“Benim hakkımda konuşmuyordu. En ufak derecede bile dargın değilim. Geçen gece de bahsettim onun üstü kapalı bir mizah anlayışı var. Söyleyeceğim tek şey, soyunma odasının kutsallığında söylemesi gereken bazı mizahi şeyler var ve medyadan uzak tutmak isteyebileceğiniz bazı mizahi şeyler var. Bu da onlardan biriydi ve o da bunu biliyor.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir