NBA Günlükleri

Atlanta Hawks, Jose Calderon ile ilgileniyor

Doğunun iddialı ekiplerinden biri olmaya çalışan Atlanta Hawks guard rotasyonuna tecrübeli oyuncu Jose Calderon’u eklemeye düşünüyor. Hawks’ın şu anda guard rotasyonunda Denis Schroder ve Malcolm Delaney bulunuyor. Hawks doğuda 5.sırada bulunuyor ve önündeki Toronto Raptors ile arasında 1.5, arkasındaki Indiana Pacers ile 3.5 maç fark bulunuyor.

Calderon aslında geçtğimiz günlerde Golden State Warriors ile anlaşmaya varmış fakat o sırada gelen Durant’in sakatlık haberi dolayısıyla guard yerine bir kanat oyuncusu eklemeye karar vermişlerdi ve bu yüzden de Matt Barnes ile sözleşme imzalama kararı almışlardı. Buna rağmen Warriors, Calderon’a anlaşma konusunda söz verdiği için tecrübeli oyuncu ile imzayı attı ve ona 415 bin dolar ödemiş oldu. Warriors bu imzadan hemen sonra da Calderon’u serbest bıraktı. Calderon bu sezon daha önce de LA Lakers tarafında serbest bırakılmıştı.

Calderon bu sezon Lakers forması ile oynadığı 21 maçın 11’inde ilk beş olarak sahaya çıkmıştı. Calderon 21 maçta aldığı ortalama 12.2 dakikada %41 isabet oranı ile 3.3 sayı 2.1 asist ortalamalarına sahip.

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir