NBA Günlükleri

Beverley, oyuncuların dinlendirilmesinin saygısızlık olduğunu söyledi

NBA’de oyuncuların dinlenmesi konusu hala konuşulmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda birçok farklı isim bu konu hakkındaki görüşlerini söylemişti.

Adam Silver bu durumla alakalı takım sahiplerini olaylara daha çok dahil edebileceklerini söylemiş ve oyuncuların oynamamasının NBA’in birçok iş ortağını etkilediğini belirtmişti.

LeBron James ise “NBA’in bu konu hakkında bir şey yapabileceğini sanmıyorum.” demiş ve daha sonra yaptığı açıklamada takım sahiplerinin oyuncuların oynayıp oynamaması kararı hakkında söz sahibi olmalarının kötü bir uygulama olacağını dile getirmişti.

Bütün bunlara rağmen en büyük MVP adayı James Harden ise tüm maçları oynamak istediğini ve koçun kendisini dinlendirmeyeceğini söylemişti.

Bu sefer bu konu hakkında yorumda bulunan oyuncu ise Houston Rockects guardı Patrick Beverley. ESPN’den Tim MacMahon’a konuşan Beverley bu durumu oyuna ve lige yapılan bir saygısızlık olarak nitelendirdi.

“Bence bu bir saçmalık, lige yapılan bir ayıp. Bence bu taraftarlar daha iyisini hak ediyor. Koçların oyunculara dinlenmesini istemesi veya istememesi hakkında daha az endişelenemezdim.  Oynayıp oynamamak sana kalmış bir şey. Ve eğer oynamazsan bu lige ve oyuna saygısızlıktır. Ve ben oyuna saygısızlık yapmaya inanmıyorum. Çünkü NBA’de olmadığım ve burada olmak için çalıştığım zamanlar vardı. Bu yüzden eğer dinlenirsem kendime saygısızlık yaptığımı hissederim, formanın önünde ve arkasında yazan isme saygısızlık yaptığımı hissederim.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir