NBA Günlükleri

Cameron Payne, Bulls’un geleceği olmak istiyor

Takas döneminde Oklahoma City Thunder’dan Chicago Bulls’a takaslanan Cameron Payne, bu takası kendisi için bir fırsat olduğunu düşünüyor.

The Vertical’a konuşan Payne, “Zaman alacak ama Bulls’un geleceğinde oyuncu olmak istiyorum. OKC Thunder’ın daha farklı şeyler istediğini hissettim. Chicago’nun beni takasla takıma dahil etmesine mutlu oldum. Beni almak için takasla vazgeçtikleri oyuncuların anlamı çok büyük. Oynamamı istedikleri rol oldukça zorlayıcı. Sezonun ortasındayız ve kısa sürede çok şey öğrenmem gerekiyor. Tamamiyle farklı oyun planı ve farkli bir takımla birlikteyim. OKC Thunder’daki oyuncuları tanımam bir yılımı almıştı. Şimdi ise Bulls’daki oyuncuları iki haftada tanıdım. dedi.

Chicago Bulls, Derricks Rose ile yollarını ayırdıkdan sonra oyun kurucu pozisyonu için Rajon Rondo, Jerian Grant ve Michael Carter-Williams’ı denedi.

“OKC’deyken, Russell Westbrook orda olduğu sürece onun arkasında oynayacağımı biliyordum. Tecrübeli ve inanılmaz bir sezon geçiren Westbrook’un arkasındaydım. Bu benim için farklı bir tecrübe oldu. Bana öğrettiği her şeyi burada kullanacağım. Sahayı okuma, zamanı bilme, sayı kaydetme ve ne zaman şut atıp ne zaman şut atmayacağım. Maçta her pozisyonun önemini biliyorum. Russell Westbrook her antrenmana maça çıkarmış gibi gelirdi. Bu sadık kalacağım bir örnek.”

İki senelik kontratı bulunan Payne, “Bulls’a geldiğim için şükrediyorum. Oynama fırsatım elde ettiğim için aşırı heyecanlıyım. Sahadayken de en iyisini yapmak istiyorum.” dedi.

Kaan Meriç
Editor in Chief at NBAGunlukleri Bleeding Green

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir