NBA Günlükleri

Carmelo Anthony’nin süreleri azalıyor

New York Knicks, bu sezonu da yine diğer sezonlarda olduğu gibi oldukça drama dolu bir şekilde geçirdi. Phil Jackson ve Carmelo Anthony arasındaki sorunlar ve yine Phil Jackson’ın üçgen hücum ısrarı, Derrick Rose’un kimseye haber vermeden ortadan kaybolması, James Dolan ve Charles Oakley kavgası… Bütün bu olayların ardından sezona playoff umuduyla giren Knicks, 27-43’lük derecesiyle doğuda şu anda 12.sırada yer alıyor ve playoff umutları da sezonun bitimine 12 maç kala artık bitmiş durumda.

Knicks kalan 12 maçlarında star oyuncularının dakikalarını kısarak genç ve tecrübesiz oyuncularına daha fazla dakika vermek istiyor. Takımın bir numaralı yıldızı Carmelo Anthony de bu konu hakkında bilgilendirildiğini, durumu anladığını ve alınmadığını söyledi.

“Koç fark etmeye başladı. Bu gün dakikalarımın kısalacağını söyledi. Durumu anlıyorum, anlıyorum.”

Carmelo daha sonra görevini yerine getireceğini ve genç oyunculara mentorluk yapacağını, onların maçlarda oynayarak daha çok tecrübe kazanabileceklerini söyledi.

“Bütün genç arkadaşlar, bu onlar için antrenman ve bireysel çalışmalar yerine tecrübe kazanmak için bir fırsat. Canlı ve oyunun içinde en üst düzey rakiplere karşı oynanıp bunu doğrudan tecrübe edinmek ve benim de onlara yardım etmem en iyi avantaj.”

Carmelo’nun takımla olan belirsiz geleceğine ve bütün yaşadığı sorunlara rağmen hep olgun kaldı, profesyonelliğini korudu. Buna rağmen Knicks’in yine bu yaz onu takımdan göndermek istediği biliniyor ve bunlar Carmelo’yu Knicks formasıyla izleyeceğimiz son maçlar olabilir.

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir