NBA Günlükleri

Daçka, uzatmada umutlandı!

Turkish Airlines Euroleague’nin 29. haftasında temsilcimiz Darüşşafaka Doğuş, Almanya deplasmanında Brose Bamberg’e konuk oldu. Play-off yolunda çok kritik önem arz eden maçta ilk yarıdaki kötü oyuna rağmen rakibini 97-99 ile deviren Darüşşafaka Doğuş play-off şansını son maça taşımış oldu.

Maça iyi başlayamayan Darüşşafaka Doğuş, ilk çeyreği 22-14 geride tamamladıktan sonra ilk yarıyı da 40-29 ile geride geçti. Üçüncü çeyreğin ortasından sonra oyuna ağırlığını koyan Daçka’da maçın yıldızı 30 sayı 6 ribaund ve 6 asist ile şov yapan Wanamaker oldu. Will Clyburn 26 sayı 7 ribaund 1 asist üretirken, Adrien Moerman 19 sayı 12 asist ile double-double yaptı. Luka Harangody 10 sayı üretti.

Alman ekibi Brose Bamberg’te Fabien Causeur 15 sayı 5 ribaund 3 asist üreterek takımı adına sahanın en skoreri olurken, Maodo Lo 13 sayı 3 ribaund, Daniel Theis 13 sayı 7 ribaund 2 asist, Nikolo Melli 12 sayı 10 ribaund, Darius Miller 11 sayı 3 asist ve Yunan guard Nikos Zizis 11 sayı 11 asist ile çift haneli skor katkısı verseler de galibiyeti getiremediler.

Bu sonuçla 29. haftası oynanan Euroleague’de son 4 maçta 3. toplamda 15. galibiyetini elde etti. Brose Bamberg ise 19. mağlubiyetini aldı.

Mert Batuhan Ekiz on EmailMert Batuhan Ekiz on FacebookMert Batuhan Ekiz on InstagramMert Batuhan Ekiz on Twitter
Mert Batuhan Ekiz
-20 yaşında
-Ünye\ Ordu 'lu
-İstanbul'da ikamet eden
-Bahçeşehir Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 3: sınıf öğrencisi
-Basketbol aşığı bir birey.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir