NBA Günlükleri

Dallas, Seth Curry ile yeniden anlaşacak

Dallas Mavericks guardı Seth Curry bu sezon gösterdiği performansla otoriteler tarafından oldukça beğeniliyor. Stephen Curry gibi şuanda NBA’in en popüler oyuncularından birinin kardeşi olmak Seth Curry için zaman zaman dezavantaj olsa da bu seneki performansı göz dolduruyor.

Dallas’ın çılgın sahibi Marc Cuban ise Curry’nin bu performanslarına sessiz kalamadı. Dallas, Russell Westbrook’un önderlik ettiği OKC Thunder’ı 104-89 yendiği maçtan sonra açıklamalarda bulunan Cuban, “Sonsuza kadar bizim takımımızda oynamasını istiyoruz. Bizim tipimizde bir oyuncu. Şut atıyor, sıkı savunma yapıyor.

2 yıl için 5.9 milyon dolarlık bir kontratı bulunan Seth Curry’e Dallas oyuncu için oldukça tatmin edici bir teklifle masaya oturacağı söyleniyor. Son üç sezonda dört farklı takımda oynayan Seth Curry için bu kontrat oldukça cezbedici olacaktır.

Bu konu hakkında da basına açıklama yapan Curry, ” Cuban’dan böyle övgüler almak oldukça anlamlı. Bu benim iyi oynadığımı ve beklentileri aştığımı gösteriyor. Takımıma yardımcı olmaya çalışıyorum. Takıma yardım ettiğim sürece de işimi yapmış oluyorum. ” dedi.

Curry 29 dakikada 12.9 sayı 2.8 asist 1.2 top çalma ve maç başına 2 üçlük isabetiyle oynuyor.

Kaan Meriç
Editor in Chief at NBAGunlukleri Bleeding Green

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir