NBA Günlükleri

Detroit Pistons yıldızı Reggie Jackson’dan açıklamalar

Detroit Pistons ve Phoenix Suns arasındaki NBA Sundays maçı öncesinde samimi açıklamalarda bulunan Reggie Jackson, kendi performansını değerlendirirken, pazar günü karşılaşacağı Phoenix Suns takımı hakkında da yorumlarda bulundu
Chicago Bulls’a karşı zorlu bir maç oynadınız, şu anda kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
Zor zamanlarımı geride bıraktım. Sakatlanmamın ardından şimdi kendimi daha iyi hissediyorum ve olması gereken performansıma giderek yaklaşıyorum. Zaman geçtikçe vücuduma daha fazla alışıyorum ve farklı şeyler deniyorum. Bunu, her zaman devam eden bir deneme – yanılma süreci olarak adlandırabiliriz. Sınırlarımı zorlamaya devam ediyorum, tüm sezon boyunca olduğu gibi şimdi de kendimi yüzde yüze yakın bir performansa sahip hissediyorum.
Playoff hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bulunduğumuz pozisyondan dolayı oldukça mutluyum. Playoff yarışında olmak kesinlikle çok güzel. Ben ve takımım, her zaman daha iyisini istiyoruz ve bunun için mücadele ediyoruz. Batı Karması’nda olduğu gibi Doğu tarafında da zorlu bir mücadele hakimiyet gösteriyor. Nisan ayının ortasında belirlenecek Playoff’larda 16 takımdan biri olarak, orada olabilmek için birbirimize kenetlenip mümkün olduğunca çok galibiyet almalıyız.
Takım olarak son zamanlardaki performansınızı nasıl değerlendiriyorsunuz? Hangi yönünüzü daha fazla geliştirmek istiyorsunuz?

Son zamanlarda daha iyi oynuyoruz. Yaralanmalar, farklı takım dizilişleri, son anda kaybedilen maçlar gibi zorluklar yaşıyoruz. Bu nedenle de inişli-çıkışlı bir sezon oluyor, ancak şu anda bütün bu zorlukları aştık ve özellikle defans tarafında daha tutarlı bir şekilde oynuyoruz. Hücumda ise, yeni sistemle birlikte birbirimizi anlamaya başlıyoruz. Bence en iyi basketbol performanslarımızdan birini sergiliyoruz.

Phoenix Suns hakkında ne düşünüyorsunuz?

Güçleri muhtemelen bizimkiyle aynı. İyi oyunculara sahip bir takım ve kadrosunda çok yetenekli genç oyuncular yer alıyor. Eric Bledsoe, Devin Booker ve Tyler Ulis sadece bunlardan bazıları. Takım olarak, iyi mücadele sergiliyorlar ve halen ligde yerlerini bulmaya çalışıyorlar. Oldukça sert oyun tarzları onların güçlü yönleri. Diğer yandan zayıf yönleri ise deneyimsiz olmaları, hala birbirlerini anlamaya çalışıyorlar. Ancak, hiçbir zaman hangi takımın galip geleceği belli olmaz. Bu nedenle, ligde kazanmak için elinizden gelenin en iyisini yapmanız gerekiyor.

Kim kazanır? #NBASUNDAYS kullanarak tweet atabilirsiniz

NBA Sundays : 19 Mart Türkiye saati ile 23.30 TV 8,5’da yayınlanacak olan Phoenix Suns – Detroit Pistons karşılaşmasını kaçırmayın.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir