NBA Günlükleri

Durant oyuncuların dinlenmesi hakkında: “Bu konu sadece ligdeki birkaç oyuncu için geçerli.”

Yıldız oyuncuların dinlenmesi konusu hala lig genelinde konuşulmaya devam ediyor. Bu konu hakkında farklı oyuncuların söyledikleri açıklamalara linklerden ulaşabilirsiniz.

Bu konu hakkındaki yeni açıklamalar ise şu sıralar iyileşme aşamasında olduğu için maçlarda forma giyemeyen Golden State Warriors’ın süper yıldızı Kevin Durant’ten geldi. Durant, Adam Silver’ın oyuncuların dinlenmesi konusunda takım sahiplerinin de söz alması hakkındaki açıklamalarına yönelik yorumda bulundu.

“Gerçek şu ki bu konu sadece ligdeki birkaç oyuncu için geçerli. Kimse benchteki 13.adamın dinlenmesi hakkında endişelenmiyor. Bu sanki sadece LeBron James, Stephen Curry, James Harden ve Russell Westbrook gibi beş oyuncuyla ilgili. Sadece bu oyuncular yüzünden mi tüm lig için bir kural getirmek istiyorsunuz?”

“Oyuncuların bazen mental bir araya ihtiyacı olur. Onlar da insan. Gün içinde çok fazla şey yaşıyorlar. Saha dışında sizin bilmediğiniz çok fazla zorunluluk var, aile gibi… Bu fiziksel bir ara olmayabilir, sadece mental bir yenilenme olabilir ve ben de bunu anlıyorum.”

“Aynı zamanda bir taraftar olup biletler almayı, LeBron’u, Curry’i, Westbrook’u göreceğim maçları takvimde işaretlemeyi ve onların oynadığını canlı bir şekilde görmeyi istemeyi de anlıyorum. Ben de hayal kırıklığına uğrardım. Bunu taraftarların açısından da oyuncuların açısından da görüyorum. Ortada kalmış durumdayım.”

Durant’e daha sonra ligin daha alt taraflarında kalan takımlarının da oyuncu dinlendirmesi yönünde bir soru geldi.

“Sadece en gözde oyuncular için bir kural getirmek çok zor. Playoffta olmayan takımların bile oyuncularını dinlendirdiğini görüyorum. Ve bu durum bu oyunculara karşı değil. Onları ezmeye yada başka bir şey demeye çalışmıyorum. (Phoenix Suns pivotu) Tyson Chandler oynamıyor. Onu sezonun geri kalan bölümünde dinlendirecekler. Eminim ki Chandler oynamak istiyordur fakat kimse bunun hakkında bir şey demiyor. Bu yüzden bu konu hakkında gerçekten konuşmam çok zor. Bu lig geneli için gelen bir kural değil, lig geneli için konuşulan bir konu değil.”

“Bu sadece en iyi oyuncuları ilgilendiriyor.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir