NBA Günlükleri

Eksik Warriors’a karşı eksik Spurs

Golden State Warriors’ın yaşadığı kayıplarla kızışan Batı Konferansı liderlik yarışı, bu gece oynanacak San Antonio Spurs- Golden State Warriors maçı ile daha da alevlenmesi beklenirken basketbolseverlere üzücü haberler üst üste geldi.

İlk olarak Golden State Warriors’ın koçu Steve Kerr’ün bu deplasmanda Curry-Thompson-Green ve Iggy’i dinlendireceğini açıklamasının ardından gelen haberlere göre Shaun Livingston’ın da bugün dinlendirilecek.

Diğer tarafta ise bugün ESPN’den Michael C. Wright’ın haberine göre Kawhi Leonard’ın beyin sarsıntısı nedeniyle maça çıkamayacağı ve takımın Fransız oyun kurucusu Tony Parker’ın oynayıp oynamayacağı ise maç saatinde belli olacağını belirtti.

NBA’in kafasına darbe alan oyuncuyu koruma adına koyduğu protokol gereği bugün Kawhi Leonard, oynamasına NBA yönetimi tarafından izin verilmediği için sahada olamayacak. Takımdan yapılan açıklamaya göre çenesine darbe aldığı için Kawhi’nin tedavi süresi nedeniyle bir maç daha kaçırabilir.

Haberde Tony Parker’ın ise geçtiğimiz Oklahoma City Thunder maçında olduğu gibi sırt ağrıları sebebiyle bugün de saha da olamamasının yüksek ihtimal olduğu belirtiliyor. Bu gece Warriors maçında ise Parker’ın yerine  Dejounte Murray’nin ilk beş başlaması bekleniyor.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir