NBA Günlükleri

Glen Davis; “Doc Rivers abartılmış bir koç”

Kariyerinin büyük bir bölümünü Koç Doc Rivers ile Boston Celtics ve Los Angeles Clippers takımlarında geçiren 2008 NBA Şampiyonu Glen Davis, eski koçu hakkında ağzına geleni söyledi.

Her ne kadar beraber şampiyonluk yaşasalarda veteren forvet Glen Davis, Doc Rivers’ın o şampiyonluğunu şansa bağlıyor.

CBS Sports Radio’ya konuşan Davis, “Çok şey yaşandı ve benim Doc Rivers ile ilgili fikrim bu. Bazı noktalarda konuşmanız gerekiyor. Bazı durumlar ciddi bir şekilde adil değil ve bu oynanan kartlarla baş etmeniz gerekiyor. Koç Doc ile aramda kötü bir şey yok. Kendi açımdan böyle düşünüyorum.”

Boston Celtics, koç Doc Rivers ile 2008 yılında şampiyon olmuş, 2010 yılında ise finalde Los Angeles Lakers’a 7 maç sonunda kaybetmişti.

“Bir soru sormak istiyorum. Doc Rivers yerine Phil Jackson takımın koçu olsaydı sizce kaç şampyionluk kazanırdık? Kevin Garnett, Paul Pierce ve Ray Allen takımımızdaydı. Kevin Garnett, 2009 yılında sakatlandı ve bazı şeyler yaşandı. Şampiyonluk kazanamamız için birçok sebep var. 2010’da kaybettiğimiz şampiyonluğun tek sorumlusu ise koç Doc Rivers. ”

201’daki NBA Finalinde Boston Celtics seride 3-2 öndeyken Kendrick Perkins sakatlanmış ve Los Angeles Lakers kalan iki maçı da kazanarak şampiyon olmuştu.

“Perkins sakatlandığında kenardan enerji getirecek birşey bulmak zorundaydı. Perkins’i kaybettik ve koç maçı kazanmak için neye ihtiyacımız olduğunu görmeliydi. Rivers ise koçluk yapmak yerine veteranlarına güvenmeyi seçti. Yapabileceği çok şey vardı. İki şampiyonluğum olabilirdi dostum. Ama bir tane var. Bir sorun yok.” dedi.

Karşılaştığı en yumuşak oyuncuyla ilgili yorum yapması istenen Glen Davis, “Kris Humphries’den hoşlanmıyorum. Aptal aptak tahrik etmeye çalışan sözleri vardı. Sinirlerimi bozuyordu. Her şutu bloklayacağını düşünen garip biriydi. Yumruk atmak isteyeceğim biriydi ama atamazdım. Ödleğin tekiydi. ”

Kaan Meriç
Editor in Chief at NBAGunlukleri Bleeding Green

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir