NBA Günlükleri

Harden bu sezonun MVP’si olduğunu düşünüyor

Geçtiğimiz gün Los Angeles Clippers’a konuk olan Houston Rockets’in MVP adayı oyuncusu James Harden, maçtan önceki gün Jimmy Kimmel’ın programına konuk oldu. Hepimizin bildiği gibi James Harden bu sezon inanılmaz bir bireysel performans gösteriyor. Harden sezonu %43 isabet oranıyla 28.8 sayı 11.3 asist 8 ribaund ve 1.5 top çalma ortalamalarıyla oynuyor. Üstelik Westbrook’un aksine Harden bu istatistiklerle takımını da batının üst sıralarına taşımayı başardı. Houston Rockets 43-19’luk derecesiyle batıda 3.sırada bulunuyor.

Jimmy Kimmel, bu konu hakkında Harden’a “MVP olman gerektiğini düşünüyor musun?” diye sorduğu zaman da Harden açık bir şekilde MVP ödülünü kazanması gerektiğini söyledi.

“Evet, evet. Çünkü preseasonda ve sezon başlamadan önce herkes bizim 10.sırada bir yerlerde olacağımızı tahmin ediyordu. Ve şu anda ise biz üçüncüyüz, tüm NBA’deki en iyi üçüncü dereceye sahibiz. Geçen yıl zar zor playoff yapmıştık fakat bu sene şampiyonluk için savaşma fırsatına sahibiz.”

Kevin Durant, LeBron James ya da Kawhi Leonard gibi isimlerin de zaman zaman MVP yarışında adı geçse de sezon başından beri bu yarıştan düşmeyen iki oyuncu var onlar da eski takım arkadaşları James Harden ve Russell Westbrook. Harden takım faktörüyle bu alanda biraz daha önde gözükse de Westbrook’un da dünyaya karşı olan bu savaşına kayıtsız kalmak çok zor. Oklahoma City Thunder 35-26 ile batıda 7.sırada bulunsa da Westbrook %42 isabet ile 31.4 sayı 10.1 asist 10.6 ribaund ve 1.6 top çalma gibi akıl almaz ortalamalara sahip. Hepimiz büyük bir merakla sezon sonuna kadar bekleyip bu ödülü kimin alacağını göreceğiz.

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir