NBA Günlükleri

James Harden bütün maçları oynamak konusunda kararlı

Bu sezonun muhtemel MVP’si James Harden, Houston Rockets’in kalan 11 maçında dinlenmeye hiç niyeti yok. Cumartesi gecesi oynanan Cleveland Cavaliers- Los Angeles Clippers maçında Cavaliers’ın LeBron James-Kyrie Irvıng- Kevin Love üçlüsünü dinlendirmesinin ardından oldukça uzun süredir tartışılan “oyuncuların dinlenmesi” konusu tekrar gündeme geldi. Bu maçın ardından konuyla ilgili LeBron James ve Adam Silver’dan farklı açıklamalar geldi.

Bu sezonki Houston Rockets’ın tüm 71 maçında da oynayan ve sezon boyunca sadece 1 antrenman kaçıran James Harden, tüm maçlarda oynamak istediğini belirtti.

“Ben bir basketbolcuyum ve sadece basketbol oynamak istiyorum. Bitirdiğim zaman dinleneceğim. Takım arkadaşlarımın ve organizasyonun sahaya çıkıp yaptığım şeyleri yapmama ihtiyacı olduğunu hissediyorum. Açıkçası bunun için para alıyorum fakat bu sevdiğim bir şey. Mücadele etmeyi ve bunun ne kadar zor oluşundan zevk alıyorum. Bence bu sizi daha sert yapıyor ve kimliğinizi ortaya çıkarıyor.”

Harden’a koç Mike D’Antoni’nin onu dinlendirmeye çalışıp çalışmayacağı sorulduğunda da “Mike bana bunlarla gelmeyeceğini bilir.” dedi.

Harden maç başına 36.5 dakika süre alıyor ve 29.4 sayı 11.2 asist 8.1 ribaund ortalamalarıyla inanılmaz bir sezon geçiriyor. Harden’ın aynı zamanda bu sezon 56 double-double’ı ve 19 triple-double’ı bulunuyor. Tabii bunun yanında Houston Rockets’ın 49 galibiyet ve 22 mağlubiyetle NBA üçüncüsü olduğunu da söyleyelim.

Harden’ın koçu Mike D’Antoni ise daha önce böyle bir performans görmediğini söyledi.

“Ne kadara örneğe ihtiyacınız var bilmiyorum. O size her gece bir örnek veriyor. Eğer bundan daha iyisi varsa ben onu hiç görmedim ve hep buralardaydım. Yaşlıyım, uzun süredir buralardayım ve daha önce bundan daha iyisini görmedim.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir