NBA Günlükleri

Schröder: “Koçun ve benim bunu çözmemiz gerekiyor.”

Golden State Warriors’un Atlanta Hawks’ı 119-111 yendiği maçın ardından akıllarda Dwight Howard ve Dennis Schröder’in tartıştığı ve o sırada da Curry’nin üçlüğü yolladığı pozisyon kaldı.

Schröder karşılaşmaya ilk çeyrekte 19 sayı atarak oldukça sıcak bir başlangıç yapmıştı fakat bu olaydan sonra ikinci yarının sadece 3:19’unu oynayan Schröder benche çekildi ve maçı 23 sayı 4 ribaund 3 asist ile tamamladı. Oyuncunun benche çekilmesinin bir diğer nedeni de bu pozisyon sonrasında koçla bir söz dalaşına girmesi.

Bu olayın ardından koç Mike Budenholzer “Bizim bir arada kalmamız daha önemli bir nokta. Bir arada kalmalı ve sonraki oyuna ilerlemek için bir yol bulmalıyız. Bu şeyler önemlidir.” açıklamasında bulundu.

Schröder ise neden benche çekildiği sorulduğunda “Gerçekten bilmiyorum.” cevabını verdi.

“Biz Dwight ile tartışırken Curry’den gelen üçlüğün bunun bir parçası olduğunu biliyorum. Böyle bir şey olamaz, koçun bu kararını anlamıyorum. Ben sahada olmak istiyorum. Belki çok rekabetçiyim, ama ben sadece rekabetçi olup maçları kazanmaya çalışıyorum.”

Schröder bu sözlerinin yanında koç Budenholzer ile onun disiplin hareketleri hakkında konuşmak istediği de söyledi.

“Koçun ve benim bunu çözmemiz gerekiyor. Bunun hakkında konuşmak istiyorum. Ve tabii ki Dwight da orada olmalı, aynı sayfada olmalıyız.”

Son üç maçını kaybeden Hawks, 34-29 ile doğuda 5.sırada bulunuyor.

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir