NBA Günlükleri

Isaiah Thomas: “Bir Noel hediyesi gibiydi.”

Bu sezon NBA’de tüm dengeleri alt üst eden ve “King of the fourth” lakabıyla gündemden düşmeyen Boston Celtics’in yıldız oyun kurucusu Isaiah Thomas, Celtics’e takaslanmasının bir Noel hediyesi gibi olduğunu söyledi.

Hatırlanacağı üzere Isaiah Thomas 2015 yılında Phoenix Suns, Miami Heat ve Boston Celtics’in yer aldığı üçlü bir takas sonucu Celtics’e takaslanmıştı. Takaslandığı günden itibaren armayla özdeşleşen Isaiah Thomas, takası hakkında şunları söyledi:

“Phoenix Suns için oynarken, onlar beni reklam panolarına dahi koymamışlardı. Bilmiyorum, kesinlikle reklam panolarında olmak isterdim fakat neyse o. Takaslanana kadar burada sadece bir kaç ay geçirmiştim ve kendimi buraya ait hissetmiyordum. Beni takasladıkları için tüm kalbimle teşekkür ediyorum.”

Thomas konuşmasını şu cümlelerle sonlandırdı:

“Bu bana verilmiş bir Noel hediyesi gibiydi. Bu yüzden onlara teşekkür ediyorum. Ama bunu kendimi motive etmek için kullanmıyorum. Bu durumu motivasyon olarak kullanacak kadar uzun süre Suns’ta kalmadım.”

Isaiah Thomas bu sezon, kariyerinin en yüksek ortalaması olan 29.4 sayı, 6.2 asist ve 2.7 ribaund ortalamarıyla oynuyor.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir