NBA Günlükleri

Joakim Noah aldığı 20 maçlık ceza hakkında konuştu

Joakim Noah’a geçtiğimiz günlerde yasaklı madde kullanmasından dolayı NBA tarafından 20 maçlık ceza verilmişti. 4 Şubat’tan beri diz sakatlığı dolayısıyla forma giyemeyen Noah, cezasının başlaması için sahalara dönmeye çalışıyor. New York Knicks doktorları Noah’ın antrenmanlara dönebileceğini söylemesine rağmen oyuncunun maçlarda oynayabilecek olmasına NBA karar verecek.

Noah, “Şu sıralar sadece cezamı olabildiğince çabuk başlatmak ve bunu atlatmak istiyorum.” açıklamasında bulundu.

Birçok sakatlıkla boğuşan Noah bu sakatlıkları atlatmak için ek madde aldığını fakat bu maddenin yapılan testte pozitif çıktığını söyledi. Oyuncu aynı zamanda bu maddenin kendisine New York Knicks tarafından verilmediğini de belirtti.

“Yaşadığım şeyleri atlatmamda bana yardımcı olması için ek madde almayı denedim. Birçok sakatlık yaşıyorum ve bu yüzden bana yardımcı olacak bir şey almayı denedim fakat bu geri tepti. Bunun kötü bir yerden gelmediğini biliyorum. Bu konuda bir süredir lig ile çalışıyordum.”

“20 maç ceza almamın sert olduğunu düşünüyorum. Fakat olan oldu ve buradan geri dönmeliyim.”

Noah yasaklı madde kullanmasının bir hata olduğunu söyledi.

“Bir hata yaptım. Bu benim için ve takım için zor bir yıl. Birçok insanı hayal kırıklığına uğrattım. Bu bir hataydı. Bundan ders çıkarmalı ve geri dönmeliyim. Bunlar zor zamanlar ve bunlardan öğreneceğim.”

Bu sezon oynadığı 46 maçta da ilk beş başlayan Noah 5 sayı ve 8.8 ribaund ortalamalarıyla takıma katkı vermeye çalışmıştı.

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir