NBA Günlükleri

John Wall ve Bradley Beal ilişkisi

John Wall ve Bradley Beal, Washington Wizards’ta oldukları süre boyunca çeşitli noktalarda gergin görülen bir ilişkiye sahipti. Wizards sezona kötü başladığında da bu gerilim konuşulan konular arasında yerini almıştı. Fakat sezonun bu bölümüne geldiğimizde Wizards’ın yükselişiyle birlikte ikili arasında konuşulan bu konu da ortadan kalktı. Geçtiğimiz günlerde John Wall, Breadley Beal ile arasındaki ilişki hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

“İlişkimiz hiçbir zaman kötü değildi. Fakat şimdi saha dışında daha fazla vakit geçiriyoruz. Garrett Temple(eski Wizards, şu anki Kings guardı) onun adamıydı, benimse kendi adamım vardı. Fakat artık birlikte daha fazla vakit geçiriyoruz, bir bağ inşa ediyoruz. Her zaman şakalaşıp eğleniyoruz, uçakta birlikte kart oynuyoruz. Bütün bu tarz şeyler daha iyi bir bağ kurmamızı sağlıyor.”

“Hiçbir zaman birbirimizi sevmediğimiz olmadı. Sahada bir oyuncudan hoşlanmadığınız zamanlar olur. Sen topu istiyorsun, onlar da topu istiyor.”

Bu açıklamaların ardından Wall’a, Beal ile aralarındaki en zorlu zorlu anların ne zaman olduğu soruldu.

“Temel olarak ikimizin de sakatlıktan geldiği zamanlar. Ben ritimde olsam o sakatlıktan geliyor olabilir, o ritimde olsa ben sakatlıktan geliyor olabilirim. Son atışını kimin yapacağını bulmaya çalışıyoruz. Savunmada kim asıl adamı alacak? Bunu kim yapacak, bunu kim yapacak? İyi olan şey ise bunları anlayabiliyoruz; ‘Oraya çık ve oyununu oyna. Ritim bulduysanız ritimdesinizdir.’”

“Birbirimizi nasıl bulacağımızı anlıyoruz, aynı zamanda oyunumuzu oynuyoruz. İşte burası başarı olduğum yer, normalde top bende oluyor. Ne zaman istersem o zaman şutumu kullanıyorum. Fakat benim işim onu da dâhil etmek. İşte biz burada iyi bir takımız.”

Wizards gösterdiği iyi performanstan dolayı birçok kişinin kafasında doğuda Cleveland Cavaliers ile mücadele edebilecek tek takım unvanını kazanmış durumda. Şu anda doğuda 3.sırada bulunan Wizards’ın önündeki Boston Celtics ile arasında 1.5 maç, birinci Cavaliers ile 3.5 maç fark bulunuyor.

John Wall 23.2 sayı ve 10.7 asist ile bu alanlarda kariyerinin en yüksek ortalamalarına ulaşmışken Bradley Beal da %48 saha içi %40 üçlük isabetiyle 23.2 sayı 3.6 asist(onun da kariyer ortalamaları) ile takıma destek oluyor.

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir