NBA Günlükleri

Kawhi Leonard içtiği suya çok dikkat ediyor

NBA oyuncusu olmak o kadar da eğlenceli ve cezbedici olmayabiliyor. Sevdiklerini oyunu oynadıkları için çok fazla paralar kazansalarda, NBA oyuncusu olmak çok fazla fedakarlık ve bu işe kendini adamayı gerektiyor. Hele ki oyuncuların diyetlerine çok fazla dikkat etmesi gerekiyor.

San Antonio Spurs’ün başarılı ve istikrarlı süperstarı Kawhi Leonard, şuanda NBA’in en iyi iki yönlü oyuncusu olarak gösteriliyor. 25 yaşındaki süperstar organik yiyecek tüketiminin sağlıklı olmada önemli bir pay sahibi olduğuna inanıyor. Hatta Leonard, düşük pH’lı suları bile tüketmiyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kawhi Leonard, “Takım arkadaşlarıma taze ve doğal yiyecekleri yemelerini söylüyorum. Ayrıca içtiğimiz suya da dikkat etmeliyiz. Bütün sular sizin için sağlıklı değildir. Gün boyunca oldukça fazla su içiyorum ama özellikle pH değeri düşük olan suları içmemeye özen gösteriyorum. Bana güvenin ve pH değeri yüksek alkali suları tüketin.” dedi.

Yediğine içtiğine dikkat eden Leonard’ın bu yaklaşımı genç sporcular için de ilham kaynağı. Belirtmekte fayda var ki pH değeri 7’nin altındaysa bu su asidik kabul ediliyor. Yani Leonard pH değeri 7 üzeri olan suları içmeye çalışıyor.

Ligin en iyi savunmacı ödülünü iki kez kazanmış birine güvenmek yanlış olmaz herhalde ?

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir