NBA Günlükleri

Kevin Durant sakatlığı hakkında konuştu

Golden State Warriors’un süper starlarından biri olan Kevin Durant, 10 dakikalık medya konferansı sırasında sakatlığı hakkında konuştu ve şu anda kendini güçlendirmeye çalıştığını söyledi.

“Şu anda dönüşümü düşünmüyorum bile. Herkesin bilmek istediği ve merak ettiği şeyin bu olduğunu biliyorum. Vücudum ne zaman oynamaya hazır olduğumu söylerse o zaman oynamaya hazır olacağım.”

Geçtiğimiz haftaki Washington Wizard deplasmanında yere düşen Zaza’nın kafası ile çarpışan Durant’in dizinde 2.derece MSL gerilmesi meydana gelmişti. Fakat sakatlığı hakkında iyimser konuşan Durant, daha iyi hissettiğini söyledi. İşte Durant’in sakatlandığı pozisyon:

“Daha iyi hissediyorum. Daha sadece bir hafta oldu, bu yüzden acele etmemeye çalışıyorum. Zamanla daha iyi olacağım, şu anda benim için oyunun adı bu. Her gün çalışmaya ve bedenimin geri kalanı için güç toplamaya devam edeceğim. Umarım dizim oldukça çabuk iyileşir.”

Durant konferansın yapıldığı podyuma koltuk değnekleri ve siyah bir diz destekleyiciyle çıkmasına rağmen medya ile konuşmaya gelmeden Boston maçı öncesinde, soyunma odasında, koltuk değnekleri olmadan fakat gözle görülür bir şekilde topallayarak yürüdüğü görülmüş.

“Çok daha kötü olabilirdi. Çok fazla şey olabilirdi. Ben dizimi sakatladım ve sezon boyunca birçok oyuncu sakatlanıyor. Çok fazla sakatlık oluyor. Bu kimsenin endişelenmeyeceği bir şey. Olan oldu, ben iyiyim. Keyfim yerinde, ailem iyi, her gün sevdiğim işi yapıyorum, yani her şey güzel. Bu atlatmayı dört gözle beklediğim bir süreç.”

Durant’in günlük rutini ağırlık kaldırmaktan, dizinin hareket kabiliyetini arttıracak çalışmalar yapmaktan ve tekerlekli sandalyeden şut atmaktan meydana geliyor. Warriors koçu Steve Kerr ise Durant’in playofflar başlamadan birkaç normal sezon maçı oynamasını umuyor. Buna rağmen Durant ise sakatlıktan ne zaman döneceğini bilmediğini söylüyor.

“Dönüşüme bir tarih koymaya bile çalışmıyorum. Bu tamamen nasıl hissettiğime bağlı. Her gün kendime yeni bir hedef belirliyorum. Bu haftaki büyük hedefim dizimi doğrultmaya ve bükmeye çalışmaktı ve bunu başardım. Yani benim için anahtar bu, kendime gün ve gün yeni hedefler koymaya çalışıyorum. Oyuna geri döneceğim sadece ne zaman iyi hissedeceğim hakkında endişeleniyorum. Fakat acele etmeden devam ediyorum.”

Durant’in belli olmamakla beraber tahminen playoff ilk turu civarında dönmesi beklenirken Warriors’ı şu anda bekleyen en önemli tehdit ise San Antonio Spurs. Spurs ile Warriors arasında şu anda sadece 1.5 maçlık bir fark var ve bu iki takım pazar sabahı San Antonio’da karşı karşıya gelecek. Bu karşılaşma öncesinde Spurs bu gece OKC Thunder’a konuk olacak, Golden State Warriors ise bir sonraki gece Minnesota Timberwolves deplasmanına gidecek. Batıda ikinci sırada bitirmek ve birinci sırada bitirmek arasındaki en önemli fark ise ilk turda daha kolay bir rakip bulmak. 7.sıradaki Westbrook’lu Thunder ve 8.sıradaki Denver Nuggets arasındaki farkı düşünürsek ilk turu yıpranmadan geçmek, özellikle de sakatlık sorunu olan Warriors için, bir hayli önem taşıyor.

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir