NBA Günlükleri

Kobe Bryant, LeBron’un dinlenme hakkını kazandığını söyledi

ESPN’in First Take programına konuk olan efsane oyuncu Kobe Bryant, NBA’in son dönemdeki büyük konu başlıkları hakkında konuştu. Hepimiz bildiği gibi son dönemde en çok konuşulan konu ise oyuncuların dinlenmesi ve dinlendirilmesi. Bu konu hakkında LeBron James’ten, Adam Silver’dan, James Harden’dan ve son olarak da Patrick Beveley’den farklı farklı yorumlar gelmişti.

Kobe, büyük yıldızların oynamaması konusunda hayranları anladığı fakat LeBron’un dinlenme hakkını kazanmış olduğunu söyledi.

“Bir maçta oynamadığınız zaman bir yerlerde en sevdiği oyuncusunun oynadığını göremeyecek olan bir çocuk vardır. Bunun üzücü olmasıyla beraber LeBron bu oyun için çok şey yaptı ve dinlenme hakkını kazandı, o bunu hak etti. Oyunu yükseltmek için çok şey yaptı ve ona karşı olumlu düşünme hakkını kazandı.”

Kobe’e herhangi bir maçta kendisinin dinlemek isteyip istemediğinin hiçbir koçu tarafından sorulup sorulmadığı soruldu.

“Hiçbir antrenör bana bu şekilde yaklaşıp ‘Dinlenmek ister misin?’ diye sormadı. Bundan daha iyisini biliyorlardı.”

Daha sonra ise Kobe’e yaşadığı aşil sakatlığını eğer sezon sırasında daha çok dinlenseydi bunu engelleyebileceği yönünde bir soru geldi. Kobe bu soruyu direkt cevaplamasa da bu sakatlığı gizli bir lütuf olarak nitelendirdi.

“Sanırım bu benim için gizli bir lütuf oldu. Aşil sakatlığı beni uyandırdı, ‘Kariyerimin sonuna gelmiş olabilirim, ne yapacaksın?’ diye düşündüm. Düşünüyordum ve plan yapıyordum ve şimdi de bunları harekeye geçirmeye başlamalıydım. Pasif bir şekilde arkada oturamazdım çünkü bu artık burada bitebilirdi ve sonra ne yapacaktım?”

Kobe aynı zamanda tüm basketbol severlerin görmek istediği Kobe-LeBron NBA Final serisinin yaşanmaması hakkında gelen soru üzerine “2009 yılının bunun için güzel bir fırsat olduğunu düşünmüştüm. Bunun olmasını umuyordum, oyun için harika olurdu. Maalesef olmadı.” yanıtında bulundu.

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir